rop

1.0
rop
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

rop, iOS cihazları üzerinde oynayabilecekleri zihin yoran bir bulmaca oyunu arayan herkesin denemesi gereken bir yapım.

rop, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz muhteşem bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Sade yapısıyla beğenimizi kazanan bu oyunda birbirinden zorlu bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Oyundaki temel amacımız bizden istenen şekli ipleri kullanarak oluşturmak. Yapmamız gereken şekil ekranın üst kısmında bulunuyor. Hemen altında ise bizim oyun alanımız var. Burada yer alan bağlantılar karmaşık bir şekilde veriliyor. Hamlelerimizi yaparak üstteki şekli oluşturmaya çalışıyoruz. Kontrol mekanizması sorunsuz bir şekilde komutlarımızı yerine getiriyor.

Oyuna girdiğimizde kendimizi sade ve yalın bir atmosferin içerisinde buluyoruz. Açıkçası her yaştan oyunseverin büyük bir keyifle oynayacağını söyleyebilirim. Oyunda toplam 77 zihin yoran bölüm bulunuyor. Tahmin ettiğiniz gibi bu bölümlerin hepsi kolaydan zora doğru ilerleyen bir yapı içerisinde sunuluyor. İlk başlardaki bölümleri çözmek için fazla bir emek sarf etmezken ilerledikçe işin rengi değişiyor.

Sonuç olarak çok fazla bir hikaye derinliği sunmasa da rop oynamaya değer bir oyun. Uzun soluklu bir oyun arıyorsanız (77 bölüm olduğunu belirtmiştik) rop beklentilerinizi karşılayacaktır.

YORUMLAR