RouteUp

RouteUp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    102

  • Üretici

    BBTechnologies

RouteUp uygulaması ile iPhone ve iPad cihazlarınızda kolayca gezi planlarınızı oluşturabilir ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

RouteUp uygulaması, sık sık gezilere çıkan ve daha sonra çıktığı gezileri diğer insanlara anlatmaktan ve onlara yol göstermekten hoşlananlar için hazırlanmış ücretsiz bir iPhone ve iPad uygulaması olarak yayınlanmış durumda. Hem ücretsiz olması hem de sahip olduğu özellikleri kolay kullanılır bir arayüzle aktarabilmesi sayesinde gezilerinizin kayıtlarını tutmanın olabildiğince basit bir hale geldiğini de söyleyebilirim.

Uygulama gezileriniz sırasında GPS uydularından pozisyonunuzu devamlı olarak takip ediyor ve böylece hangi rotayı takip ettiğinizi belirliyor. Bunu gerçekleştirirken hem rotanızı o harita üzerinde mevcut olan yollara endeksleyebiliyor, hem de yollardan bağımsız olarak bir rota çizebiliyor. Böylece dağların üstünden geçerek herhangi bir yol kullanmadan kat ettiğiniz yolları da uygulamanın haritası üzerinde başkalarına gösterebiliyorsunuz.

Tabii ki uygulamada önceden rota belirlemek ve bu rotayı daha sonra takip etmek de mümkün. Böylece gezi planlamalarınızı oluştururken kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Mola noktalarının önceden belirlenmesi gibi grup gezilerinde kolaylıklar sağlayacak noktalar da uygulama içerisinde mevcut. Bu sayede gezi planını uygulamayı kullanan diğer kişilere kolayca gönderebiliyor ve plana sadık kalınmasını sağlayabiliyorsunuz.

Elbette her GPS kullanan uygulamada olduğu gibi GPS'inizin devamlı olarak kullanımı telefonunuzun pil tüketimini oldukça arttıracaktır. Bu nedenle çok uzun kapsamlı gezilerden önce şarjınızın yeterli olduğundan veya şarj için gerekli ekipmanların yanınızda olduğundan emin olmanızı öneriyorum.

Sık sık doğa gezileri ya da turlara çıkanların kesinlikle göz atmaları gereken uygulamalar arasında yer aldığını söyleyebilirim.

YORUMLAR