SayWhat

SayWhat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SayWhat uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızdan kolayca bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını videolarla öğrenebilirsiniz.

SayWhat uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarının faydalanabilecekleri bir video sosyal ağı olarak karşımıza çıktı ve üreticisi tarafından video sözlüğü olarak adlandırılıyor. Ücretsiz olarak sunulan ve oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen uygulama, İngilizce'deki merak ettiğiniz kelime ve deyişlerin anlamlarının direkt olarak videolar üzerinden canlı olarak öğrenmenize olanak tanıyor.

Fakat uygulama bu işi yapmak için klasik bir veritabanından faydalanmıyor ve merak ettiğiniz sözcüğü sorduktan sonra diğer kullanıcıların ürettikleri videolara göz atabiliyorsunuz. 10 saniyeye kadar hazırlanabilen kelime ve deyiş tanımı videoları sayesinde bilmediğiniz kelimeler hakkında cümle içerisinde bilgiler alabiliyor, o sözcüğün nasıl kullanıldığını, nasıl telaffuz edildiğini hemen öğrenebiliyorsunuz.

Elbette sadece sözcük arama fonksiyonu değil, video cevap vermek fonksiyonu da emrinizde. Bu sayede kendi bildiklerinizi diğer kullanıcılara aktarma ve profiliniz için puan toplayarak daha popüler olma şansınız da mevcut. Bu video izleme veya video gönderme işlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesi nedeniyle 3G değil de WiFi kullanırsanız sizin için daha iyi olacağını da söyleyebilirim.

Yapılan paylaşımları beğenmek, yorumlar atmak, başka kullanıcıların profillerini oylamak gibi pek çok seçenek de yine uygulamanın kullanım kolaylığını arttıran seçenekler arasında. Dolayısıyla hangi cevabın sorulan kelime yahut deyişe daha uygun olduğunu analiz ederken zorluk çekmiyorsunuz.

Sade ve kolay kullanılır bir yapıya sahip olan uygulama, video oynatma veya yükleme esnasında da herhangi bir sorun yaratmıyor. Yeni bir sözlük uygulaması arayanların bu alternatif araca göz atmaları gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR