Scorp 1.0.1 (ios)

Scorp

Scorp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Scorp uygulaması Ekşi Sözlük gibi çalışan bir video paylaşım platformu olarak tanımlanabilir.

Scorp, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde ücretsiz olarak kullanabilecğeimiz bir uygulama. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Scorp kullanıcıların 15 saniyelik videolar çekerek paylaşım yapmalarını sağlıyor. Ekşi Sözlük'te gördüğümüz bilgi ve fikir paylaşım modelini video konseptiyle kombine eden Scorp kısa sürede 400 aktif kullanıcıya ulaşmış.

Uygulamada farklı başlıklar bulunuyor ve kullanıcılar ilgilerini çeken başlıklara girerek video paylaşımlarını gönderebiliyor. Elbette aratılan kategori mevcut değilse kullanıcılar kategori açma şansına da sahip.

Scorp üzerinde paylaşılan tüm içerikler bir akış halinde karşımıza çıkartılıyor. Bu sayede ilgimizi çekme potansiyeli bulunduran bir videoyu kaçırma riskimizin önüne geçilmiş oluyor. İzlediğimiz videoları beğenme şansına da sahibiz. Hatta diğer kullanıcılar tarafından en çok beğenilen videoları ayrı bir kategori başlığı altında takip edebiliyoruz.

An itibariyle uygulamada paylaşılan videoların büyük çoğunluğu velfie'lerden (kendi kendine çekilen video) oluşuyor. Kullanım alışkanlıklarına ve kullanıcı sayısına bağlı olarak bu durumun değişip değişmeyeceğini şu an için kestiremiyoruz fakat kullanıcılara farklı bir deneyim yaşattığını itiraf etmemiz gerekiyor.

İLGİLİ LİSTELER VE BLOG YAZILARI

YORUMLAR