Sickweather 2.3.1 (ios)

Sickweather

Sickweather
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sickweather uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan hangi bölgelerde hastalıkların görüldüğünü tespit edebilirsiniz.

Sickweather uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz ilginç ve ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamayı kullanarak çevrenizde hastalıkların sık rastlandığı bölgeleri kolaylıkla görebiliyor ve böylece o bölgelerden uzak durmayı tercih edebiliyorsunuz. Oldukça yenilikçi ve günlük hayatı kolaylaştıracağına inandığım uygulama her ne kadar şimdilik ülkemizde tam anlamıyla kullanılamıyor olsa da ABD'de yaşayanların işini görecektir.

Hem sağlık kurumlarından gelen hastalık verileri hem de kullanıcıların girdikleri verilere göre bir harita üzerinde hangi bölgelerde hangi hastalıkların yayılmaya başladığını inceleyebileceğiniz uygulama, böylelikle o bölgelere girmemeniz gerektiğini sizlere gösteriyor. Ayrıca GPS verileri üzerinden konumunuzu takip ettiği için, hastalıkların olduğu bir konuma yaklaştığınızda bildirimler ile de destek sunuyor.

Uygulama içerisinde virüslerin hayatta kalma süreleri baz alınarak bir renklendirme de kullanılmış. Bu renklerin anlamlarını sıralamak gerekirse;

Kırmızı: 1 gün önce hastalık görüldü
Turuncu: 2 gün önce hastalık görüldü
Sarı: 1 hafta önce hastalık görüldü
Mavi: 2 hafta önce hastalık görüldü

Uygulamanın verimli ve aktif bir şekilde çalışması için internet bağlantınızın olması gerektiğini tabii ki unutmayın. Lakin devamlı olarak internet ve GPS kullanımının bataryanız üzerinde negatif bir etkisinin olacağına da dikkat etmenizi öneriyorum.

YORUMLAR