Sid Meier's Ace Patrol

Sid Meier's Ace Patrol
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur.

Sid Meier's Ace Patrol, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur. Popüler oyun yapımcısı Sid Meier'in eski oyunlarından birisi olan Ace Patrol artık mobil cihazlarınıza da adım atmış bulunuyor.

Ace Patrol aslında orijinal olarak bir bilgisayar oyunuydu. Civilization Revolution, Bioshock gibi eski fakat popüler oyunları cebimize getiren 2K firması tarafından o da artık mobil cihazlarımız için geliştirildi.

Oyunla bir tanışıklığı olmayanlar için biraz oyundan bahsetmek gerekirse, Ace Patrol'ü sıra tabanlı bir strateji oyunu olarak tanımlayabilirim. Burada ordular ya da askerler yerine birim olarak uçakları kullanıyorsunuz.

Kendinize ait dört pilotluk küçük bir hava filonuz var ve filonuzla birlikte düşman uçaklarını vurmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca bunu başardıkça da level atlayabiliyorsunuz. Level atladıkça, repertuarınıza ekleyebileceğiniz yeni manevralar ve hareketler geliyor.

Ayrıca oyunda çeşitli görevleri yaparak ilerledikçe yeni uçakların kilidini de açtırabiliyorsunuz. Güzel performanslar sergileyebilirseniz uçaklarınızın parçalarını upgrade etmeye de hak kazanıyorsunuz.

Oyun çok karmaşık taktiksel yapılara sahip olmasa da kullanıcı dostu arayüzü, hoş grafikleri ve farklı zorluk seviyeleri ile bunu telafi ediyor diyebilirim. Oyunda oynayabileceğiniz 120'den fazla görev ve kullanabileceğiniz 30 otantik uçak bulunuyor.

Oyunun kontrolleri de gayet kolay diyebilirim. Uçaklarınızı kontrol etmek için telefonunuzu sağa sola yatırmanız yeterli. Isterseniz tek başınıza oynayabileceğiniz gibi internet üzerinden diğer oyunculara karşı da oynayabiliyorsunuz.

Siz de strateji oyunlarını ve uçakları seviyorsanız bu oyunu indirip deneyebilirsiniz.

YORUMLAR