SoundCatcher

SoundCatcher
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SoundCatcher ile bulunduğunuz mekanda çalan şarkıyı saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.

SoundCatcher, popüler müzik tanıma uygulaması Shazam'ın tüm özelliklerini ve fazlasını içeren bir uygulama. Müzik tanımada Shazam kadar başarılı olan uygulama hem harici hem de dahili mikrofonlar ile kullanılabiliyor.

SoundCatcher, çevrenizde çalan müziği saniyeler içerisinde tanıyan ve o sanatçı hakkında çeşitli bilgiler sunan ücretsiz bir müzik tanıma uygulaması.

Hem arayüz hem de kullanım açısından Shazam’a oldukça benziyor. O anda bulunduğunuz ortamda çalan şarkıyı bulmak için tek yapmanız gereken “S” butonuna dokunmak. Yabancı şarkıların yanı sıra Türkçe şarkıları da sorunsuzca tanıyabiliyor. Kısa süren tanıma işleminin ardından şarkının tanıtımını dinleyebiliyor, iTunes Mağazası’ndan satın alabiliyorsunuz. Şarkının video klibini YouTube üzerinden izleyebiliyorsunuz. Şarkıcının en iyi şarkılarının yer aldığı listeye ulaşabiliyorsunuz. Şarkıcının hayatına ve albümlerine ilişkin bilgi alabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra şarkıcının bulunduğunuz yerde konser verip vermeyeceğini ve nerelerde konser vereceğini öğrenebiliyorsunuz. Şarkıcının resmi sosyal ağ hesaplarını öğrenebiliyorsunuz.
SoundCatcher’ın yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Bulunduğunuz şehirde en çok aranan şarkıları öğrenebiliyor, harita üzerinden görebiliyorsunuz. Dünya genelinde en çok dinlenen şarkılara ulaşabiliyor, bulduğunuz şarkıları arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Not: SoundCatcher, ücretsiz kullanılabilen bir uygulama. Ancak ücretsiz sürümde reklamların haricinde süre ve sorgu sınırı ile karşılıyorsunuz. Bunu da uygulamanın ücretli sürümüne geçerek çözebilirsiniz. Ücretli sürümün Shazam’ın ücretli sürümüne göre oldukça aşağıda olduğunu belirtmem gerek.

YORUMLAR