Splitwise 4.0.2 (ios)

Splitwise

Splitwise
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Splitwise uygulaması ile iPhone ve iPad cihazlarınızdan kolayca dostlarınızla aranızdaki para alışverişinin kaydını tutabiliyorsunuz.

Splitwise uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarının dostlarıyla aralarındaki para hesabının kaydını tutabilecekleri ücretsiz kişisel finans araçları arasında yer alıyor. Özellikle ev arkadaşınızla para konusunda anlaşamıyor, geziye birlikte çıktığınız arkadaşlarınızla paranın hesabını tutamıyorsanız kesinlikle göz atmanız gerekenlerden birisi. Oldukça sade bir arayüzle karmaşık bir işi kolaylıkla gerçekleştirmenize izin veren Splitwise, cebinizdeki en büyük yardımcılardan olacaktır.

Uygulamanın temel kullanım mantığı etkinlikler ve kişiler üzerinden ilerliyor. Bir etkinlikte ödeme yaptığınızda o etkinliğe katılan tüm diğer kullanıcılar sizin yaptığınız ödeme üzerinden borçlandırılıyorlar ve böylece etkinlikteki diğer kişilerin size yetişmek için ne kadar ödeme yapmaları gerektiği ortaya çıkıyor. Dilerseniz etkinlikler değil birebir kişiler üzerinden de hesap kitap yapabildiğiniz için kişilerarası muhasebe hususunda da büyük bir destek sağlayabiliyor.

Elbette bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için kendi profilinizi açmanız gerekiyor ve dostlarınız da aynı şekilde kendi hesaplarını açarak sizi arkadaş olarak kabul etmeliler. Aktif bir şekilde çalışmak için internet bağlantısı gerektiren Splitwise, 3G üzerinden bile hatırı sayılır bir internet tüketimi gerçekleştirmediği için her an her yerden kullanılabiliyor.

Bildirim desteği de barındıran uygulama, böylelikle sizi içeren bir harcama yapıldığında, bundan hemen haberdar olmanızı sağlıyor. ABD'de yaşayan kullanıcılar ise PayPal ile hemen borçları ödeme seçeneğinden faydalanabiliyorlar ancak maalesef bu özellik şimdilik ülkemizdeki kullanıcılara açık değil.