Status

Status
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Status uygulamasını kullanarak kolayca durum ve konum bildirimlerinizi otomatik hale getirebiliyorsunuz.

Status uygulaması, adından da fark edebileceğiniz gibi bir durum bildirimi yapma uygulaması olarak karşımıza çıktı ve iPhone yahut iPad sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Bir nevi mini sosyal ağ olarak nitelendirebileceğim uygulama, ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor ve dostlarınızın yahut ailenizin o an ne yaptığınız konusunda otomatik olarak bilgi alabilmelerini sağlıyor.

Kolay kullanılır bir arayüze sahip olan uygulama, otomatik bir şekilde o an neler yaptığınızı tespit ediyor ve uygulamada eklediğiniz dostlarınızın zaman akışına bir bildirim gönderiyor. Böylelikle evdeyseniz, işteyseniz, yoldaysanız veya başka yerlerdeyseniz her defasında uğraşarak ne yaptığınızı bildirmenize gerek kalmıyor.

Her ne kadar uygulamanın üreticisi batarya tüketiminde bir değişiklik olmadığını iddia etse de konum belirleme servislerinin kullanımı sebebiyle pil tüketiminde bir artış olduğu ortada. Uygulama içerisinde bulunan harita üzerinde nerede bulunduğunuz da gösteriliyor ve böylece sizinle görüşmek isteyen dostlarınız direkt olarak o konuma gelebiliyorlar.

Bilhassa çok meşgul bir güne sahip olanların ve devamlı yollarda olmak zorunda olanların dostları ve ailelerine konumlarını bildirmeleri için oldukça iyi bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Uygulamayı kullanırken keyif alacağınıza inanıyorum.

YORUMLAR