SubaraCity 1.1 (ios)

SubaraCity

1.1
SubaraCity
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SubaraCity'de bulmacaları çözerek şehrimizi kurmaya çabalıyoruz.

SubaraCity, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde oynanmak üzere tasarlanmış bir bulmaca oyunu. Hiçbir ücret ödemeden indirebildiğimiz bu oyun hem şehir kurma hem de bulmaca oyunu dinamiklerini başarıyla kombine ediyor ve ortaya ilginç bir deneyim çıkartıyor.

Oyun yapı itibariyle çok basit ve herkesin rahatlıkla anlayabileceği türden. Ekranda üstlerinde çeşitli yapılar taşıyan kare şekiller var. Bu şekiller yeşil ve kahverengi tonlarına sahipler. Bizim amacımız aynı renkte olan üç kareyi birleştirmek. Zaten kareler yan yana geldiklerinde birleşiyorlar. Biz de bu birleşmiş bölümlerin üzerine tıklayarak onları tek bir parça haline getiriyoruz. Bunu yaptıkça küçük yapılar giderek büyüyorlar. Temel görevimiz şehrimizi mümkün olduğunca büyütmek.

Şehrimiz büyüdükçe popülasyon da artıyor. En yüksek popülasyona ulaşmak için şehrimizi epey bir büyütmemiz gerekiyor. Oyunda kullanılan grafikler bu tarz bir oyundan beklediğimiz kaliteyi aşıyor. Özellikle şehir geliştikçe ortaya çıkan tasarımlar gerçekten çok hoş bir hale bürünüyor.

Eşleştirme oyunları artık birbirlerinin başarısız birer taklidi haline geldiler. Anlaşılan o ki SubaraCity, bu gidişata dur deyip ortaya orijinal bir yapım çıkartma derdinin bir temsilcisi.

Bulmaca oyunları oynamaktan keyif alıyor ve bu kategoride oynayabileceğiniz sürükleyici bir oyun arıyorsanız SubaraCity'yi denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR