Sum Idea 1.01 (ios)

Sum Idea

Sum Idea
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sum Idea, her yaştan oyunsevere hitap eden eğlenceli bir iOS bulmaca oyunu.

Sum Idea, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bağımlılık yapan bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda dahi profesörün aklındaki sayı ve işlem sembolü dizilimlerini oluşturmaya çalışıyoruz.

Oyuna girdiğimizde sol üst köşede dahi profesörümüz beliriyor. Hemen yanında aklında tuttuğu dizilimin resmini görüyoruz. Amacımız ise ekranın ortasında, bize verilen kısımda aynı o dizilimi oluşturmaya çalışmak. Bunu yapabilmek için belirli sayıda hamle şansımız var. Örneğin bize 8 hamle şansı veriliyorsa dizilimi 8 hamleyi geçmeyecek şekilde oluşturmaya çalışıyoruz.

Oyunda tam tamına 100 farklı bulmaca bulunuyor. Bu kategorinin genelinde gördüğümüz kolaydan zora ilerleyen oyun yapısı Sum Idea'da da mevcut. İlk birkaç bölümde oyunun genel atmosferine alışmaya çalışıyoruz. Kısa bir alışma sürecinden sonra oyunun asıl yüzüyle tanışıyoruz. Açıkçası bazı bulmacalar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Aldığımız skorları başkalarıyla kıyaslama şansına da sahibiz.

Her yaştan oyunsevere hitap eden Sum Idea, sayılarla arası iyi olan oyunseverlerin mutlaka denemesi gereken yapımlardan biri.

YORUMLAR