Super Pixelander 1.0 (ios)

Super Pixelander

1.0
Super Pixelander
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

30 sene öncesinden kalan grafikleri ve müzikleri bizlere makyajlayarak sunan Super Pixelander, klasik bir arcade shooter oyunu.

Super Pixelander, Atari 2600 döneminden kalma grafikleri retro oyunların en güzel yanlarıyla makyajlayan bir arcade shooter oyunu. Parmakla ekranı basılı tuttuğunuz sürece yukarıya doğru yükselen ve aşağıya doğru ateş eden roket benzeri ana karakteri dengede tutmanız gerekiyor. Bu sırada ekranın dört bir yanından gelen rakipleri de saf dışı bırakıp ekranın bir kısmını işgal eden lazer ışınlarından kaçabilmek için de manevra yapmanız gerekiyor. Bunu cihazınızı sağa ve sola doğru yatırarak yapabiiyorsunuz.

Son derece doğal ve kolay alışılabilir kontrollere sahip olan Super Pixelander, bu doğal kontrol mekanizmasına oldukça yüksek bir zorluk derecesini yedirmiş. Oyuna alışmak nispeten kolay ama oyunun ustası olmak biraz vaktinizi alabilir. Yine de kısa soluklu bir macera olarak tasarlanmış oyun yapısı bu dengenin tutarlı ayarlanmış olup olmadığını sorgulamamıza neden olmuyor değil.

Sadece grafiklerler değil, titizlikle hazırlanmış chiptune müzikleriyle de oyunseverleri 30 sene geriye götüren bu oyun, arada bir reklam ekranını karşınıza çıkartsa da denemeye değer bir çalışma olmuş.

YORUMLAR