TAPES 2.1 (ios)

TAPES

2.1
TAPES
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

TAPES, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Özellikle minimalist yapısıyla dikkat çeken oyun, son zamanlarda yapılmış en iyi bulmaca oyunlarından diyebilirim.

Bulmaca oyunu denilince insanın kafasında eskiden gazetelerdeki bulmacalar canlanıyordu fakat artık mobil cihazlarımızda oynayabildiğimiz o kadar çok çeşit bulmaca oyunu var ki pek bir şey ifade etmiyor. TAPES de öyle bir oyun.

Aslında adından da anlayabileceğiniz gibi oyun bantlarla oynanıyor. Oyunda amacınız çeşitli renkli bantları, üzerlerindeki sayı kadar ilerletmek. Yani bir bantın üzerinde 6 yazıyorsa, onu 6 kez istediğiniz yönde ilerletiyorsunuz. Bu şekilde ekrandaki karelerin hepsini doldurmanız gerekiyor. Ayrıca bantları birbirinin üzerinden geçirebiliyorsunuz.

Yukarıda da söylediğim gibi minimalist tasarımı ile dikkat çeken oyun sade görünümü, kolay oynama tarzı, göz yormayan pastel renkleri ve dikkat dağıtıcı öğeler içermemesi ile ile öne çıkıyor diyebilirim.

Oyunda benzer oyunlarda olduğu gibi bölüm bölüm ilerliyorsunuz ve ilk başta kolay gelse de oyun ilerledikçe zorlaşıyor, bu yüzden stratejik hamleler yapmanız gerekiyor. Siz de bu tarz farklı bulmacaları seviyorsanız bu oyunu denemelisiniz.

YORUMLAR