The Banner Saga 1.01 (ios)

The Banner Saga

The Banner Saga
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kuzey mitolojisinde geçen stratejik bir RPG olan The Banner Saga, vermiş olduğunuzla kararla değişen dinamik senaryosuyla dikkat çekiyor.

PC'den bakıp imrenen mobil oyunseverlere sonunda gün doğdu ve uzun süredir beklenen The Banner Saga sonunda mobil cihazlara da ulaştı. Kuzey mitolojisi ile harmanlanmış muhteşem bir stratejik RPG olarak dikkatleri çeken yapım, PC için çıktığı dönemlerde King.com tarafından telif hakkı davasına uğradı. Candy Crush Saga ismindeki "Saga" kullanıldığı için saçma bir saldırıya uğrayan oyun bu vesile ile en azından tanınır hale geldi. Ne var ki ismini sadece bu olaydan duyan sevgili oyunseverlere daha fazlasını anlatmakla mükellifiz.

The Banner Saga, Kuzeyli bir kavimin hayatta kalmak için yurtlarını terk edip zorlu bir göç yolculuğuna çıkmasını konu alıyor. Bu çetin mücadele içerisinde karşınıza çıkan insanları ekibinize katabiliyorsunuz ve yeni karakterin hikayeyi zenginleştiren tarafları var. Size yeni yetenekler katsalar da yolda çıkan herkese güvenmeyin, çünkü kaleyi içten fethedecek düşmana elinizi uzatmış olabilirsiniz. Dinamik bir hikayeye sahip olan oyun bu karakterlerle yeni senaryolar ve alternatif hikayeler açıyor.

Göz kamaştırıcı görsellere sahip olan oyun 80'li FILMATION ve Lou Scheimer'in çalışmalarını andırıyor. Yetişkinler bu isimleri eski He-Man çizgi dizinden anımsayacaklardır. Soğuk hava koşullarında göç etmeye zorlanan ve hayatta kalmak için büyük çabalar harcayan bir karavanı yönetirken her ücra köşeden düşman saldırısı yemeniz de mümkün. Dredge isimli zebani benzeri yaratıklar insanları dünya üzerinden silip atmaya kararlı gözüküyorlar ve yok olan anayurdunuzdan sonra sonucunu tahmin edemeyeceğiniz bir yola baş koymuş durumdasınız.

Oyunun dinamik senaryo yapısı, karşılaştığınız farklı karakterleri ön plana çıkarabildiği gibi farklı bir hikaye tasarımı da sunuyor. Geleneksel RPG dinamiklerinden alışık olduğumuz belli bir ana karakter yok ve sizin verdiğiniz karakterler belli karakterlere daha fazla sorumluluk katabiliyor. The Banner Saga oynayan diğer arkadaşlarınızla deneyimlerinizi paylaştığınızda ne kadar farklı yollara saptığınızı fark ediyorsunuz ve bambaşka bir oyun deneyiminin mümkün olduğunu anlıyorsunuz. Sırf bu nedenden ötürü bile bu oyun kendini defalarca kez tekrar oynatabiliyor.

Basit bir görünüme sahip olsa da modern bir oyun kadar yer kaplayan The Banner Saga, zengin senaryo ve karakter içeriğinden, kaliteli diyaloglardan, alternatif hikayelerden dolayı bu ağırlığı taşıyor ve iyi de ediyor. El çizimiyle hazırlanmış olan arka plan görselleri bir tablo çalışmasını andırdığı gibi tasarlanan karakterlerin de görselliği bu ambiyansı son derece iyi destekleyen bir stili var. PC için aylar öncesinde çıkan bu oyun, mobil cihazlara daha hesaplı olarak sunulmasıyla yeni platformlara "ben buradayım!" diyor. Uygulama içi satın alma olmadığı için bütün bir oyun keyfi sizin onu keşfetmenizi bekliyor.

ARTILAR

Kaliteli dövüş dinamikleri

Harika görseller

Uygulama içi satın alma yok

Alternatif senaryolar ve ana karakterler

EKSİLER

Yüksek fiyat

YORUMLAR