The Cave

The Cave
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    312

  • Üretici

    Double Fine Productions

The Cave, iOS kullanıcılarının akıllı telefon ve tabletleri üzerinde oynayabilecekleri oldukça farklı bir aksiyon oyunudur.

Halihazırda PC, PS3, Xbox 360 ve Wii U platformları üzerinde oyunseverler tarafından beğenilerek oynanan ve hikayesini Monkey Island'ın yaratıcısı Ron Gilbert'ten alan The Cave, Double Fine Productions firması aracılığıyla artık mobil cihazlar üzerinde de oynanabiliyor.

iOS kullanıcılarının iPhone ve iPad cihazları üzerinde oynayabileceği bu aksiyon ve macera oyununda amacınız karşınıza çıkan farklı bulmacaları çözerek, mağaranın derinliklerine doğru ilerlemek.

Oldukça etkileyici grafik ve ses efektlerine sahip olan The Cave, oyunculara klasik bir platform oyununa göre çok daha farklı atmosferlere sahip ortamlar sunuyor. Özellikle hikayenin bir mağara içerisinde geçtiğini düşündüğünüz zaman, karşınıza çıkacak olan ve etkileşim halinde olacağınız ortamlar gerçekten sizleri şaşırtabilir.

 

Oynanabilir 7 farklı karakterin yer aldığı oyunda, her karakter kendine özgü yeteneklere sahip ve hepsinin farklı hikayesi var. Oyunu başlarken bu 7 karakter arasından en çok işimize yarayabileceğini düşündüğümüz 3 tanesini seçerek maceramıza başlıyoruz.

Mağaranın kalbine doğru ilerleyen yolculuğumuz sırasında karşımıza çıkan zorlu bulmacaları çözebilmek için çoğu zaman takımımız içerisinde yer alan karakterler arasında geçiş yapmamız gerekiyor. Çünkü karakterlerimizin sahip olduğu özel yetenekler bazı bulmacaları çözmek konusunda bizlere gereğinden çok daha fazla yardımcı olabiliyor.

Platform, aksiyon, bulmaca ve macera oyunlarının sahip olduğu öğeleri bir araya toplayan kaliteli bir yapım olan The Cave'i mutlaka denemenizi öneririm.

YORUMLAR