THE KING OF FIGHTERS '98 1.0 (ios)

THE KING OF FIGHTERS '98

1.0
THE KING OF FIGHTERS '98
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Atari salonlarının olmazsa olmazlarına eklenmesi gereken 10 arasına girecek olan bu dövüş oyunu klasiği sonunda mobil cihazlara çıktı.

Atari salonlarını hatırlayan ve jeton yetiştiremeyen herkes bilir ki, King of Fighters serisi göz kamaştırıcı ve ayrı bir yere sahipti. SNK, diğer dövüş oyunlarına parmak ısırtacak karakter tasarımları ve çeşitlilikle kendini ön plana çıkartan bir yapımı biz oyunseverlere sunmuştu. Bu seride ise en dengeli dövüş dünamiklerine kavuşan oyun, şu an size sunduğumuz King of Fighters '98. Oyuna aşina olanlar için güzel haber, oyun tarzının hiç bozulmamış olması ve 3 karakter seçerek farklı 3'lü gruplara karşı kavganın devam etmesi. Aslında aynı görevlerin peşinde sürüklenen bitişik üçlüleri seçmeniz mümkünken tüm 38 karakter arasından dilediklerinizden bir grup oluşturmanızın da imkanı var.

Toplam 38 karakter dedik ama gizli karakterler çıkarsa şaşırmayın. Oyunseverlerin heyecanını kaçırmamak adına bu gizemi kendime saklıyorum. Arcade olarak bildiğiniz oyun hem görselleriyle hem de müzikleriyle muhafaza edilmeye çalışılmış. Eski oyunu oynamış olanlar için bu sevindirici bir haber. Ancak oyunun arayüzünde ciddi bir değişiklik var. Günümüz çözünürlüğe uygun hale getirilen görseller karakterlerin kaliteli el çizimleri ile dolu.

Ama yenilikler bununla da sınırlı kalmıyor. Oyunu daha da eğlenceli kılabilmek için EXTRA ve ADVANCED modları var. Bu sayede oyun size daha uzun ömürlü bir keyif sunacaktır. Öte yandan TRAINING modu sayesinde yeteneklerinizi geliştirmek veya karakterlerin özel hareketlerini de öğrenmeniz mümkün.

Oyunun Gamepad desteği olması son derece önemli. Böylece dokunmatik ekranın kontrollerine mahkum olmadan 4'lü veya 6'lı tuş dizinlerinden birini seçip oynayabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı aracılığıyla ise arkadaşlarınızla da kapışmanız mümkün. Dövüş oyunlarını seviyorsanız bu oyunu mutlaka oynamalısnız.

YORUMLAR