The Maze Runner

The Maze Runner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaçış halinde olan bir karakteri bölüm sonuna ulaştırmak için odaların yerini değiştirdiğiniz The Maze Runner, sıradışı oynanışıyla dikkat çekiyor.

AFOLI Games tarafından çıkan The Maze Runner, puzzle platform sevenler için oldukça sıradışı ve zarif bir oyun. Her ne kadar minimalist bir görünüme sahip olsa da sıkça rastlamayacağınız bir oyun dinamiğine sahip olan The Maze Runner, kuralları anlattığımızda size oldukça kolay gelecek. Amacınız, durmadan koşan bir karakteri bölümün sonuna sağlıklı bir şekilde ulaştırmak. Bunun için bloklar halinde dizili olan odaların yerini değiştirmeniz gerekiyor. Düzeni ve sıralaması değişirken kafanız karışmasın diye blok halinde olan odaların renkleri de birbirinden farklı. Bu odalarda bulunan kapılar, çukurlar veya merdivenler hedefi bulmaya çalışan karakteri bitiş boktasına taşımakta yardımcı oluyor. Ancak yanlış dizilimlerde de dikkat olmanızda fayda var, aksi takdirde adamımız ya kazıklara düşüyor ya da kendini ateş içindeki odalarda buluyor.

Oynarken hem keyif alacağınız hem de uzunca kafanızı kaşıyacağınız anları garanti ediyorum. Oynadıkça üzerinde yenilik katan The Maze Runner, ilk 3 bölümde gördüğünüzü tekrar tekrar veren bir oyun olmaktan çok her zaman yeni bir bulmacayla yeni bir renk katan ama bir o kadar da zorlaşan bir profile sahip. Zamana karşı yarışarak bulmaca çzömeyi seviyorsanız The Maze Runner tam size göre bir oyun.

YORUMLAR