The Wesport Independent 1.0 (ios)

The Wesport Independent

1.0
The Wesport Independent
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    50

  • Üretici

    Coffee Stain Studios

The Wesport Independent retro tarza sahip olan bir sansür simülatörüdür

The Wesport Independent yapı olarak Papers, Please tarzı oyunlara benzeyen ve oyunun gidişatını ve sonucunu oyuncuların belirleyebildiği bir simülasyon oyunu olarak tanımlanabilir.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz bir sansür simülatörü olan The Wesport Independent'da baskıcı faşist bir parti tarafından yönetilen bir ülkeye konuk oluyoruz ve bu ülkede özgür yayın hayatını devam etmeye çalışan bir gazetenin genel yayın yönetmeni olarak maceramıza başlıyoruz. Oyunda yapmamız gereken şey ise gazetemizde yayınlanacak yazıları denetlemek, hangilerinin yayına alınacağını belirlemek ve gerektiğinde sansür yapmak. Bu işi yaparken alacağımız kararlar insanların ve iktidarın gazetemiz hakkında ne düşündüğünü ve oyunun nasıl ilerleyip sonlanacağını belirliyor.

The Wesport Independent'ta yazıları denetlerken dilersek yazının bir bölümünü kırparak bütün gerçeklere yazıda yer vermemeyi tercih edebiliyoruz. Fakat oyunda muhalif kesimin sesini duyurması ve gerçekleri öğrenmesi de önemli bir nokta. İktidarın baskısı ve muhalif kesimin talepleri arasında nasıl denge kuracağımız ise bize kalmış.

The Wesport Independent retro tarzda bir görünüme sahip.

YORUMLAR