Tiltagon

Tiltagon
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tiltagon, iOS cihazlar üzerinde tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğimiz bir beceri oyunu olarak tanımlanabilir.

Tiltagon, beceri oyunlarından hoşlanan iOS kullanıcılarının tamamen ücretsiz olarak indirebilecekleri oyunlardan bir tanesi. Enerjik atmosferi ve zorlu oyun yapısıyla öne çıkan Tiltagon, beceri oyunları konusunda kendisi usta olarak görenlerin bile zorlukla başarılı olabileceği bir oyun.

Oyunun kontrol mekanizması alışkanlık gerektiriyor. Cihazımızı hareket ettirerek kontrolümüze verilen topu yönlendirebiliyoruz. Amacımız altıgen parçaların üzerinde yol almak ve puanları toplamak. Bu aşamada dikkat etmemiz gereken bir husus daha var; üzerinde durduğumuz parçalar bir süre sonra yok oluyorlar. Bu da demek oluyor ki Tiltagon'u oynarken hem hızlı hem de temkinli olmalıyız.

İlk birkaç bölüm çok kolay. Zaten oyuna alışmamız için tasarlandıkları çok belli. Birkaç bölüm sonra üzerinde yol almaya çalıştığımız platformlarda çeşitli engeller çıkmaya başlıyor. Bu engellerin tek bir amacı var topumuzu dışarı yuvarlamak. Hassas el hareketleri ile bu engellerden kaçıyor ve yolumuza devam ediyoruz.

Tiltagon'da oyunun hızlı atmosferine mükemmel uyum sağlayan bir arkaplan müziğine yer verilmiş. Müzikteki dinamizme ek olarak grafikler ve animasyonlar da aynı canlılıkta sunulmuş. Açıkçası Tiltagon, oynaması eğlenceli bir oyun fakat uzun ömürlü olabilir mi kestirmek çok güç. Farklı temalar getirilirse oyunun tekdüzelik hissi biraz olsun kırılabilir.

YORUMLAR