Tutanota 1.6.1 (ios)

Tutanota

Tutanota
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    19

  • Üretici

    Tutao GmbH

Tutanota uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızdan ücretsiz olarak şifrelenmiş e-postalar gönderebilirsiniz.

Tutanota uygulaması, güvenli ve şifrelenmiş bir şekilde e-postalar göndermek isteyen iPhone ve iPad kullanıcılarının tercih edebilecekleri uygulamalar arasında yer alıyor ve bilhassa özel şirket verileri, kişisel bilgiler gibi önemli şeylerin e-posta ile gönderimleri sırasındaki güvenlik açıklarından zarar görmenize engel olabiliyor.

Uygulamayı kullanırken gönderdiğiniz e-postalar içerisindeki tüm veriler şifreleniyorlar ve herhangi bir şekilde internet ağınıza sızan kişiler tarafından e-postada bulunan veriler çözümlenemiyorlar. Bunun yanında isteyen kullanıcılara şifreleme olmadan da e-mail gönderilmesine imkan tanıyan uygulama, şifreleme olmasa bile tüm verileri kendi sunucusu üzerinde şifrelemesi ile tutuyor ve bu sayede güvenlik açıklarını bertaraf edebiliyor.

Eğer şifrelenmiş e-postalarınızı, Tutanota kullanmayan kişilere gönderecek olursanız, onlara verebileceğiniz özel şifre kodları sayesinde yine gelen maili açmalarını sağlayabiliyorsunuz. Böylece karşı tarafın illa ki uygulamayı kullanması zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Bildirim desteği sayesinde uygulamadan size gelen e-postalar hakkında hemen bilgi sahibi olabiliyor, dilerseniz cevap yazabiliyorsunuz. Uygulamanın açık kaynak kodlu olması sayesinde, güvenliğe dair doğrulamalar da yapılabiliyor ve böylece uygulamanın gizli saklı hiç bir kısmı kalmıyor. Bu tip şifreleme uygulamalarının gizliliğe gerçekten önem verip vermediğini merak eden kullanıcılar için bu özelliği güven verici yanlarından birisini oluşturuyor.

Sık sık özel içerikli e-postalar gönderenlerin göz atmadan geçmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR