uCiC

uCiC
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    93

  • Üretici

    Snapwise Inc.

uCiC uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızı kullanarak mekanlara dair sorularınıza fotoğraflı cevaplar alabiliyorsunuz.

uCiC uygulaması, senin gördüğünü ben de görebilirim sloganıyla ortaya çıkmış bir iPhone ve iPad uygulaması. Ücretsiz olarak sunulan ve kullanıcıların birbirlerinin gözünden farklı mekanları görmelerine olanak tanıyan uygulama, böylelikle soru-cevap uygulaması konseptine fotoğrafları da katarak oldukça ilginç bir kullanım deneyimi sunuyor diyebilirim. Hem kolay kullanımı hem de etkili yapısı sayesinde uygulamayı kullanırken herhangi bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum.

Dilerseniz uygulamanın temel çalışma mantığına dair kısa bir bilgilendirme ile başlayalım. Yakınında olmadığınız bir mekanda neler olup bittiğini bilmek istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulamayı kullanarak o mekanı harita üzerinde seçiyor ve daha sonra bilgi talebinizi gönderiyorsunuz. Haritada seçtiğiniz alanda bulunan kullanıcılara bilgi talebinize dair bir bildirim gidiyor ve daha sonra bu bildirime cevap vermek isteyen bir kullanıcı mekanın fotoğrafını çekerek size gönderiyor.

Böylelikle bilgi edinmek istediğiniz yerlerle ilgili anlık duruma dair fotoğraflı cevaplar almak çok kolay bir hale geliyor. Fakat bu taleplerin suistimal edilmesini engellemek için konulmuş olan karma verme ve alma sisteminin de güzel bir çözüm olduğunu belirtmek gerek. İnsanlara yardım etmeden yardım alamıyorsunuz ve karma puanlarınız yaptığınız yardımlar sonucunda elde ediliyorlar.

Kullanıcıların gizlilik ayarlarına da değer veren uCiC uygulaması, dilerseniz anonim kalmanızı dilerseniz de istediğiniz gibi diğer kullanıcılarla etkileşime girebilmenizi sağlıyor. İlginç ve faydalı uygulamalardan birisi olduğu için göz atmaktan hoşlanabileceğinizi düşünüyorum.

YORUMLAR