Unium

Unium
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Unium orijinal yapısıyla öne çıkan keyifli bir bulmaca oyunu.

Unium, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz sürükleyici bir bulmaca oyunu olarak dikkat çekiyor. Bilindiği gibi uygulama marketlerde pek çok farklı türde bulmaca oyunu bulmak mümkün fakat bunların çok azı orijinal bir yapıya sahip. Birbirinin taklidi olmaktan öteye geçemeyen oyunları bir adım geriden bırakan Unium, ortaya gerçekten keyifli bir deneyim çıkartıyor.

Öncelikle Unium'un çok basit birkaç kural üzerine kurulu olduğunu belirtmek istiyorum. Kafa karıştıracak hiçbir detay yok ve bu sayede bir hayli rafine bir oyun deneyimi sunulmuş oluyor. Oyundaki temel amacımız ekrandaki sihay parçaların üzerinden geçmek ve bitiş noktasına ulaşmak. Bunu yaparken geride hiçbir siyah kare bırakmamamız gerekiyor.

Bulmaca oyunlarının genelinde rastladığımız gibi bu oyunda da bölümler kolaydan zora doğru sıralanmış.İlk birkaç bölüm sayesinde oyunun genel yapısına ve neler sunduğuna alışıyoruz. Daha sonraki bölümlerde ise işler biraz daha zorlaşarak yeteneklerimizi sınamaya başlıyorlar.

Unium'da grafik olarak siyah beyaz renkler üzerine kurulu minimal bir modelleme tekniği kullanılmış. İhtişamlı görsellere sahip olmasa da bu tarz bir oyundan olan beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Zaten oyunun genel yapısı görsellikten ziyade oyun deneyimi üzerine kurulu.