VyprVPN 2.6.1.2189 (ios)

VyprVPN

VyprVPN
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

VyprVPN uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan ücretsiz bir VPN servisine erişebilir ve engelli sitelere girebilirsiniz.

VyprVPN uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarında kullanmak üzere yeni bir VPN uygulaması arayan kullanıcıların tercih edebilecekleri ücretsiz çözümler arasında yer alıyor. Çok kolay bir şekilde kullanılabilen ve hem internetteki engelleri bir bir aşmanıza yardımcı olan, hem de kişisel güvenliğinize katkıda bulunan uygulama, denemeden geçmemeniz gerekenler arasında.

Uygulamayı kullanırken şifrelenmiş bir bağlantının sağladığı kişisel gizlilikten yararlanabiliyor, bunun yanında ülkemize kapalı olan internet servislerini kullanarak bu servislerden mahrum kalmıyorsunuz. Ayrıca kamuya açık yerlerdeki WiFi bağlantılarını kullanırken başkalarının ağ üzerinden kişisel verilerinize erişim sağlamasını da engelleyebiliyorsunuz.

Ücretsiz sürümü her ne kadar 500 MB'lık bir kullanım imkanı sunsa da, dileyenler bu miktarı arttırmak için ücretli üyelik seçeneklerinden de faydalanabiliyorlar. Kendi içerisinde VyprDNS adlı bir DNS servisinin kullanımını da barındıran uygulama, farklı ülkelerdeki sunuculara bağlanmanıza ve sunucular arasında geçiş yapmanıza da imkan tanıdığı için bağlantı sorunları yaşadığınızda hemen sunucu değiştirebilmeniz için tüm gerekenleri sağlıyor.

Üreticisinin açıklamalarına göre herhangi bir şekilde kullanıcı bilgilerini üçüncü partilere açıklamayan ve IP adresi, veri kullanımı gibi bilgileri de sadece istatistik olarak tutan ve bir ay sonra onları sildiği belirtilen VyprVPN, bu anlamda kullanıcıların kişisel gizliliklerine ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Uygulamanın arayüzünün ve kullanımının da VPN kullanımı konusunda bilgisiz kullanıcıları bile zorlamayacak şekilde yapılandırıldığını belirtmek gerek. İnternetteki tehlikeler ve engellerden sıkılan kullanıcıların göz atmadan geçmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR