WiFi Map 2.4.0 (ios)

WiFi Map

WiFi Map
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

WiFi Map uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan kolayca çevrenizdeki kablosuz ağların şifrelerini bulabiliyorsunuz.

WiFi Map uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarının mobil cihazlarından kolayca çevrelerindeki kablosuz ağ bağlantılarını ve onların şifrelerini bulabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar arasında yer alıyor. Ancak kablosuz ağ şifresi bulma denilince aklınıza yasadışı şeyler gelmesin, zira uygulamanın bu fonksiyonu tamamen gönüllü olarak uğraşan diğer kullanıcılar tarafından yaratılıyor ve herhangi bir şekilde illegal olarak ağlara giriş yapmanız sağlanmıyor.

Oldukça temiz ve akıcı bir arayüzle birlikte gelen uygulama, çevrenizdeki WiFi ağlarını bulmanıza yardımcı olurken, bir yandan da bu ağların tam konumlarını harita üzerinde göstererek daha kolay bir şekilde o konumlara ulaşmanızı sağlıyor. Özellikle gezilerinizde yabancısı olduğunuz şehirlere gidecek olursanız uygulamanın bu harita özelliği oldukça can kurtarıcı olabiliyor.

Uygulamada yer alan WiFi noktalarının şifreleri direkt olarak onu kullananlar tarafından ekleniyorlar ve bu şifreler genellikle kafeler, oteller gibi zaten halka açık olan ancak genellikle garsona ya da resepsiyona sorularak elde edilen şifrelerden oluşuyorlar. Dolayısıyla bazı şifrelerin artık güncelliklerini yitirmiş olmaları da mümkün olabiliyor. Dilerseniz güncelliği gitmiş bu şifreleri yenileyerek sizden sonraki kullanıcılar için güzel bir internet deneyimi oluşturabiliyorsunuz.

Eğer bulduğunuz WiFi ağlarını dostlarınızla paylaşmak isterseniz kullanabileceğiniz sosyal paylaşım butonları da uygulama içerisinde mevcut. Çevrimdışı çalışma yeteneğine de haiz olan WiFi Map, böylelikle internet bağlantısı bulmanız için internet bağlantısı gerektirme gibi saçma durumların oluşmasına engel oluyor.

Gezdiğiniz gördüğünüz her yerde kolayca kablosuz ağları keşfetmek istiyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR