Wiper

Wiper
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz Wiper MSN uygulaması ile gizli mesajlar gönderebilir, mesajlarınızı geri alabilirsiniz.

Son zamanlarda mesajlaşma uygulamalarında güvenliğin en çok talep edilen nokta haline gelmeye başladığı kesin. Zira şimdiye kadar bu konu üzerinde pek durulmuyordu ancak artık kullanıcılar gönderdikleri yazılar ve görsellerin başka yerlere sızdırılması nedeniyle mesajlaşmaların daha güvenlikli olmasını tercih ediyorlar. Dolayısıyla uygulama üreticileri de bu imkanı sunabilmek için daha gelişmiş, kullanıcılara geniş güvenlik seçenekleri sunan uygulamalar sunmaya çalışıyorlar.

Bunlardan bir tanesi de Wiper MSN uygulaması olarak karşımıza çıktı ve iPhone yahut iPad cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulama hem mesaj hem de fotoğraf gönderimlerine olanak tanıyor ve kolay kullanılır bir yapıya sahip. Fakat onu asıl değerli yapan nokta neredeyse tüm güvenlik önlemlerinin olması gerektiği gibi alınmış olması.

Zira uygulamayı kullanarak gönderdiğiniz mesajlar ve resimler, dilediğiniz an geri alınabiliyorlar ve böylece başka kullanıcıların cihazlarında bulunan kişisel verilerinizi herhangi bir tehlike sezdiğiniz anda silmeniz mümkün hale geliyor. Eğer bu tip kişisel mesajların paylaşılmasından ya da kötüye kullanılmasından korkuyorsanız kesinlikle işlevsel olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca karşınızda bulunan kullanıcıların mesaj ya da fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü yakalaması durumunda da yine size gelen bildirim sayesinde haberdar olabilirsiniz.

Hem alıcı hem de gönderen tarafından şifreleme mekanizmalarının bulunması uygulamadan gönderilen verilerin araya giren başka uygulama ve kişiler tarafından çözülememesine de yardımcı oluyor. Bu sayede kötü niyetli kişilerin sizden bilgi kaçırma ihtimalleri de daha düşük hale geliyor.

Dilerseniz uygulama içi aramalar yapabilmeniz ve bu esnada mesajlar göndermeye devam etmeniz de mümkün. Tabii ki Wiper MSN'in aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunu unutmamalısınız.

YORUMLAR