XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

XCOM: Enemy Unknown ödüllü bir strateji oyunudur

XCOM: Enemy Unknown alanında çığır açan ve ödüller kazanan bir mobil strateji oyunudur.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz bir oyun olan XCOM: Enemy Unknown asıl olarak 1994 yılında yayınlanan UFO: Enemy Unknown ile başlayan oyun serisinin günümüzdeki temsilcisidir. Sonradan XCOM olarak adlandırılan bu seri, strateji türünde bir klasik haline gelmişti. XCOM: Enemy Unknown'da bu başarıyı mobil cihazlarda devam ettiriyor.

XCOM: Enemy Unknown'da bilinmeyen güçler tarafından tehdit edilen bir dünyaya konuk oluyoruz. Bu bilinmeyen tehdit karşısında dünya hükümetleri birleşmiş ve tehdidi ortadan kaldırmak için XCOM adlı üst düzey askeri birliği oluşturmuşlardır. Bize düşen görev ise bu üst düzey askeri birliğin komutanı olarak ekibimize kumanda etmek ve uzaylı teknolojilerini keşfederek uzaylı istilasını durdurmaktır.

Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan XCOM: Enemy Unknown'da ekibimizde yer alacak askerleri seçtikten sonra görevlere başlıyoruz. Görevler sırasında yeni silahlar ve yeni teknolojiler keşfederek uzaylılara karşı kullanabiliyoruz. Ayrıca galibiyet kazandıkça askerlerimizi geliştirebiliyor, kullandıkları ekipman ve silahları güçlendirebiliyoruz. XCOM: Enemy Unknown'da rastgele düzenle yaratılmış olan görevler yapabilmekteyiz. Bu sayede oyun tekdüze olmaktan kurtuluyor ve oyunculara her seferinde yeni bir oyun tecrübesi yaşatılıyor.

XCOM: Enemy Unknown dokunmatik kontrollere başarılı bir şekilde uyarlanıyor. Oyunun görsel açıdan oldukça tatmin edici olduğu da söylenebilir. Eğer strateji oyunlarını seviyorsanız XCOM: Enemy Unknown paranızı hakedecek bir oyun olacaktır. 

YORUMLAR