Zapya 2.7.0 (ios)

Zapya

Zapya
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zapya, iPhone ve iPad'inizle kablosuz ve yüksek hızda tekli ve çoklu dosya paylaşımına imkan tanıyan bir uygulama.

Zapya, iPhone ve iPad cihazınızda fotoğraf, video, müzik ve diğer dosyalarınızı mobil veriye ihtiyaç duymadan yakınınızdaki kişilerle paylaşmanıza ve transfer etmenize imkan tanıyan ufak boyutlu ve de ücretsiz bir uygulama.

Çapraz platform desteği sunan dosya paylaşım ve transfer uygulaması Zapya, iOS platformunda –iOS’un getirdiği kısıtlamadan ötürü- önemli özellikleri kırpılmış olarak karşımıza çıkıyor. Android sürümünde Bluetooth bağlantısını açarak dosyalarımızı cihazlar arasında transfer etme kolaylığı sunarken, iOS sürümünde kablosuz ağ bağlantısı olmadan veri transferine izin veriyor. Bu, dediğim gibi iOS’un Bluetooth bağlantısının kısıtlı kullanıma açılmış olmasından kaynaklanıyor. Lakin dosya transfer edeceğiniz kişi yakınınızda ve de bir iPhone veya iPad kullanıcı ise MultiPeer bağlantısını (AirDrop mantığında çalışıyor.) kullanarak internete gerek duymadan paylaşabiliyorsunuz. Bluetooth eksikliği bu özellikle kapatılmış. Ancak eski cihazdan yeni cihaza geçiş yaparken ihtiyaç duyduğumuz rehber, sms, uygulamaları aktarma seçeneği iOS sürümünde karşımıza çıkmıyor.

iOS platformunda da oldukça basit bir arayüzle bizleri karşılayan Zapya’da cihazınızdaki dosyaları tek bir kişiyle paylaşabildiğiniz gibi aynı andan birden fazla kişiye (maksimum 5 cihaz sınırı konulmuş.) göndermeniz de mümkün. Özellikle arkadaş ortamında oldukça işe yarayacak bir özellik olduğunu düşünüyorum.

iPhone ve iPad’inizde dosyalarınızı paylaşırken veri hızıdan şikayet ediyorsanız, kablosuz içerik paylaşma özelliği sorun çıkartıyorsa çoklu paylaşım seçeneği de sunan Zapya’yı denemenizi öneririm.

YORUMLAR