Zombie Derby 1.6 (ios)

Zombie Derby

1.6
Zombie Derby
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zombie Derby, iPhone ve iPad'inizde keyifle oynayacağınız bir zombi ezmece oyunu.

Zombie Derby, iPhone ve iPad’inizde zombi oyunu oynamaktan keyif alıyorsanız kesinlikle es geçmemeniz gerektiğini düşündüğüm bir yapım. Arazi şartlarına uygun birbirinden ilginç tasarımlı araçları kullandığınız oyunda tek amacınız karşınıza çıkan zombileri avlamak. Bunun için aracınıza dahil edilmiş, zombilerin kafasını tek hamlede paramparça yapabilen silahları kullanmanız gerekiyor. Tabii ki benzininizin bitme ihtimalini kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız.

HeroCraft imzasını taşıyan Zombie Derby oyununu kısaca zombi ezmece oyunu olarak tanımlamak sanırım yanlış olmayacaktır. Arazi araçları olarak geçen zor şartlarda dahi güvenli sürüş hissiyatı veren araçları sürdüğünüz oyun 5 farklı yerde geçse de hepsinde göreviniz aynı: Zombilere yakalanmadan mümkün olduğunca uzak mesafe gidebilmek. Ne kadar uzağa giderseniz o kadar fazla puan demek bu da aracınızı ve parçalarını daha çabuk yenileyebilirsiniz anlamına geliyor. Oyunun satın almaya zorlamaması, yarış sonrası kazanılan sanal paralarla birşeyler yapabilmemiz oldukça güzel ve beğendiğim noktalar arasında.

Şaşırtıcı görseller sunmayan diğer dir deyişle orta kalitede grafiklerle bizleri karşılayan zombi öldürme oyununun basit gibi görünen ancak zevk veren yapımlar arasında rahatlıkla söyleyebilirim. Araçla yol alırken patlayan variller içerisinden geçmek, rampalardan atlamak, zombileri taramalı tüfek ile paramparça yapmak oldukça keyifli. Oynanışın basit olması, birkaç butonla oynanabilmesi de oyunun artıları arasında. Tabii ki oyunu eğlenceli kılmak adına zorlaştıran etmenler de unutulmamış. Örneğin; aracınızla zombileri ezerken, öldürürken gözünüzün bir yandan da depoda olması gerekiyor. Çünkü yolda yeterince dikkatli gitmezseniz benzininiz aniden bitebiliyor ve hazin sonla oyuna veda ediyorsunuz.

Tek bir kamera açısı üzerinden oynanış sunan oyunda yarış sonrası kazandığınız paraları aracınızı özellleştirmek için harcayabiliyorsunuz. Lastik, motor, nitro, benzin, silah gibi aracınızın gücüne güç katan her şey elinizin altında ve yükseltmeleri gerçek para kullanmadan yapabiliyorsunuz.