Krita 2.9 (linux)

Krita

2.9
Krita
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tüm çizim ve düzenleme işlemlerinizi oldukça basit adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Krita uygulaması, Linux kullanıcıları için geliştirilmiş alternatif bir grafik düzenleme yazılımı olarak sunulmuş. Kolay bir kullanıma sahip olan ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara ulaşabileceğiniz ücretsiz bir yazılım olması da en büyük avantajlarından biri.

Windows platformunda sunulan Paint uygulamasının daha gelişmiş versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz Krita, pek çok dosya formatını destekliyor ve bu sayede farklı programlarda hazırlanan çalışmaları da Krita uygulamasında düzenleyebiliyorsunuz. Desenli ve düz çizim fırçaları, kalemler, spreyler ve baskılar, vektörel çizim araçları, döndürme, kırpma ve yeniden boyutlandırma, geometrik şekiller ekleme, fotoğraf ve resim filtreleri, katmanlı çalışma imkanları ve detaylı renk yönetimi gibi geniş bir çalışma ortamı sunan Krita, basit kullanıma sahip ve başarılı sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi olabilir.

Krita uygulamasının desteklediği dosya formatları; .kra, OpenRaster document, PSD, PPM, PGM, PBM, PNG, JPEG-2000, JPEG, BMP, XBM, TIFF, EXR, PDF şeklinde sıralanıyor. 

YORUMLAR