JPEGmini 1.8.7 (Mac)

JPEGmini

JPEGmini
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    158

  • Üretici

    ICVT Ltd.

JPEGmini programı sayesinde elinizdeki fotoğrafların boyutlarını kolayca düşürebiliyorsunuz.

JPEGmini uygulaması, Mac işletim sistemli bilgisayar kullanıcılarının, bilgisayarlarında bulunan fotoğrafların ve resimlerin diskte kapladığı konumu kolaylıkla düşürebilecekleri bir fotoğraf optimizasyonu uygulamaıs olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak günde 20 fotoğraf optimizasyonu olanağıyla sunulan uygulama, böylece düzenli olarak çekim yapanların fotoğraflarının boyutunu düşürmelerine olanak tanıyor.

Uygulamanın fotoğraf boyutu azaltma yöntemi iki adımdan oluşuyor. Bunlardan birincisi, fotoğrafta yer alan gereksiz verilerin ortadan kaldırılması ve kaliteden ödün vermeden dosya boyutunu azaltmaktan geçiyor. Her sıkıştırma işlemi sırasında dosyaya özel bir oranın verilmesi ve tüm program kullanım tarihçeniz boyunca kaç megabaytlık tasarruf ettiğinizin sunulması sayesinde bütün istatistiklerin elinizin altında olacağını söyleyebilirim.

İkinci fotoğraf optimizasyonu yöntemi ise direkt olarak fotoğrafın çözünürlüğünün düşürülmesi yoluyla gerçekleştiriliyor. Özellikle çok yüksek çözünürlükteki fotoğraflara ihtiyaç duymayan kullanıcıların bu yöntemi kullanarak büyük bir alan kazanabileceklerini söyleyebilirim. Dosya boyutunun küçültülmesi sayesinde hem diskten tasarruf etme imkanı doğuyor hem de internet üzerinden fotoğraf paylaşımları daha da kolay bir hale geliyor.

Eğer sık sık fotoğraflar çekiyor ancak bu fotoğrafların bazen megabaytlara varabilen yüksek dosya hacimlerinden şikayet ediyorsanız göz atmadan geçmemeniz gereken uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebilirim.

YORUMLAR