Recordit

Recordit
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Recordit programını kullanarak Mac bilgisayarınızın video ekran görüntüsünü hareketli GIF olarak kaydedebiliyorsunuz.

Recordit programı, Mac bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz kullanışlı ve basit ekran görüntüsü kaydetme uygulamaları arasında yer alıyor. Kolay yoldan tüm video screenshotların hareketli GIF dosyaları olarak kaydedilebilmelerine olanak tanıyan uygulama, böylelikle videoların genellikle büyük boyutlu olmaları sorununun da üstesinden gelmenizi sağlıyor.

Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın profesyonel ve ücretli bir sürümü de bulunuyor. Ücretsiz sürümdeki beş dakikalık video çekme sınırı bazı kullanıcılar için yetersiz gelebilir ancak genele vurulduğunda pek çok kullanıcının işini göreceğini söyleyebilirim.

Hareketli ekran görüntüsünün alınacağı ekran bölgesinin seçimi de mümkün ve böylece tüm ekranınızın video görüntüsünü almak yerine sadece istenen küçük bir alana dair seçim yapılabiliyor ve hareketli GIF dosyasına gereksiz hiç bir alan katılmadan işlemler tamamlanabiliyor.

Ekran görüntünüz alındıktan sonra bunu isterseniz bilgisayarınıza kaydedebiliyor, isterseniz de hiç bilgisayarınızda bir yükleme gerçekleştirmeden hemen internetteki Recordit hesabınıza yükleyebiliyor ve paylaşım linkini kopyalayabiliyorsunuz. Hızlı ve anlık video ekran görüntüsü paylaşımları için mevcut olan en düzgün uygulamalardan birisi olduğunu söylemek mümkün.

Eğer video screenshotlar yakalamak ancak bu esnada biraz daha ufak dosya boyutlu hareketli GIF'leri kullanmak isterseniz göz atmadan geçmeyin. Ancak programın ses kaydı yapılamadığı unutulmamalı, zira hareketli GIF dosyalarında ses desteği bulunmuyor.

YORUMLAR