TL Simgesi Kurma Programı (Mac)

TL Simgesi Kurma Programı

TL Simgesi Kurma Programı
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    8,862

  • Üretici

    TCMB

Türk Liramızın yeni simgesini masaüstü bilgisayarınızda hızlı bir şekilde dilediğiniz dökümanda kullanabilmeniz için hazırlanmış programıdır.

Merkez Bankası tarafından düzenlenen Türk Lirası Simge yarışmasında 8362 adet başvuru arasından finale kalan 7 simgeden biri olarak gördüğümüz simge seçildi. Birincilik ödülüne layık görülen tasarımın sahibi Tülay Lale oldu.Tülay Lale'nin gönderdiği tasarımda yer alan düz çizgiler yukarı eğimli hale getirilmiş ve altın orana dikkat edilerek revizyondan geçirilmiş.

Simgenin Anlamı:
Türk Lirasının simgesi belirlendi. Simgenin çapa şeklinde olması TL'nin güvenli liman haline geldiğini anlatmakta. Yukarı doğru çizilen çizgiler ise paranın yükselen bir değer olduğunu simgelemekte.

Kurulum Bilgisi:

Yapmış olduğunuz kurulum sisteminize TL simgesini destekleyen klavye dizilimleri ve TL simgesini içeren "AbakuTLSymSans" yazı tipini kurmuştur.

Mevcut kullanıcınız ile oturumunuzu kapatıp tekrar giriş yaptıktan sonra, sisteminizdeki klavye dizilimleri arasına kurulmuş olan "TL Simgesi" klavye dizilimlerinden, size uygun olanı etkinleştirmeniz sonrasında; herhangi bir metin düzenleyicide, "AbakuTLSymSans" yazı tipini seçip, Alt+T tuş kombinasyonu ile TL simgesini kullanabilirsiniz..

Önemli Not: "TL Simgesi Nasıl Yazılır?" galeri sayfamızdan bilgisayarımızda ve mobil cihazlarımızda TL Sİmgesini nasıl yazabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR