Tor Messenger (Mac)

Tor Messenger

Tor Messenger
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tor Messenger ücretsiz bir anlık mesajlaşma programıdır

Tor Messenger eğer internet üzerindeki yazışmalarınızı daha güvenli hale getirmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir anlık mesajlaşma programı.

Mac OS X işletim sistemini kullanan Mac bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir mesajlaşma yazılımı olan Tor Messenger, Tor Browser'da da kullanılan Tor ağının gücünü arkasına alıyor ve yazışmalarınızın izlerinin sürülmesini ve yazışmalarınızın içeriklerine ulaşılmasını imkansız kılıyor. Anonim mesajlaşma çözümü için pratik bir araç olan Tor Messenger temel olarak farklı protokoller üzerinden yapacağınızı yazışmaları bir yerde toplayarak her protokol için size yazışmalarınızı gizleme imkanı veriyor.

Tor Messenger'ın çalışma mantığı internet üzerindeki veri alışverişinizin farklı sunucular üzerinden yürütülmesi üzerine kurulu. Tor ağı üzerinde yapılan veri transferleri rastgele seçilen sunucu katmanları arasında yapılmakta. Her sunucu katmanında ilettiğiniz veri yine rastgele seçilen yeni bir sunucuya taşınıyor. Bu sayede verinize dış kaynaklardan erişilmesi ve izinin sürülmesi mümkün olmuyor.

Tor Messenger'ı Facebook sohbet, Google Talk, IRC, Twitter, Yahoo gibi protokoller üzerinden güvenli mesajlaşma yapabilmek için kullanabilirsiniz.

YORUMLAR