Macromedia Flash MX 2004

Macromedia Flash MX 2004

7.0
Editör Puanı: 5/5
5

2 Kullanıcı: 5/5

5
Macromedia Flash MX 2004

Animasyon Hazırlama Programı

Son güncelleme 3 yıl önce

Macromedia Flash MX Flash vektörel grafiklerle animasyonlar hazırlayabileceğiniz, bu animasyonların birbirleriyle etkileşmesini sağlayabileceğiniz ve en son sürümlerinin (flash 4, 5, MX) özelliği olan veritabanları ile asp, php ve cgi gibi script dillerinin yardımıyla haberleşebileceğiniz bir web sayfası nesne geliştirme programıdır.

Photoshop vb. programlarda grafikler hazırladığınızda bu grafikleri daha yakından görmek isterseniz görüntünün bozulduğunu resimde veya grafiğinizde kareleşmeler oluştuğunu, yani bazı yerlerin olması gerektiği gibi yuvarlakça görünmediğini fark edersiniz. Bunun sebebi grafik programlarının, daha doğrusu Windows'un grafikleri -veya resimleri de diyebilirsiniz- her noktası için ayrı tanımlama yaparak tanımasıdır. Yani her bir nokta tanınır ve yan yana getirilince grafik ortaya çıkar. Vektörel grafiklerde ise grafik bir başlangıç noktası, uzunluğu ve yönü vardır diyebilirsiniz.

Bu tanımlamayı direk vektör grafikler için yapamasak bile en azından vektörel büyüklüklerin genel tanımı olarak düşünürsek vektörel grafiklerin de bu çeşit grafikler olduğunu söyleyebiliriz. Yani vektörel grafikler için yapılan tanımlamada bu şekilde birkaç unsur vardır ve bu unsurları belirttiğinizde grafiği tanımlamış olursunuz. Bu da demektir ki kaba bir tabirle bilgisayarınız da vektörel grafikleri bu şekilde birkaç özelliğiyle tanıyabilecektir. Aynı zamanda bu da bilgisayarınızın daha az alanının işgal edilmesi demektir. Yani daha az dosya boyutu. Üstelik nesne noktasal olarak belirlenmediği için, photoshop gibi bir programdaki gibi zoom yaptığınızda görüntü bozulmayacaktır. Nesne büyütülse bile tanımlama olarak başlangıç, son, uzunluk, yön, renk vb değerler kullanıldığı için, cisim bozulmadan görüntülenir.

Macromedia Flash MX 2004 için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
18 / 45,147
İşletim Sistemi:
WinXP/WinME/Win2000/Win98/Win95/WinNT
Üretici:
Macromedia Inc.

Sayfa Tasarlayıcılar Popülerleri

 1. Free Site Publisher 2.4.59
  Free Site Publisher 2.4.59Web Sitelerini Otomatik Olarak Yönetme Programı
 2. Menu Maker v.1.1
  Menu Maker v.1.1HTML Menü Oluşturma Programı
 3. Macromedia Flash MX 2004
  Macromedia Flash MX 2004Animasyon Hazırlama Programı
 4. Mobirise
  MobiriseResponsive Mobil Web Sitesi Tasarlama Programı
 5. EditPlus
  EditPlusHızlı Metin Editörü