Microsoft Security Essentials Dünyanın En İyi Antivirüs Programı

Microsoft Security EssentialsAnti-virüs pazarına Kaspersky ve ESET gibi dünyaca ünlü şirketlerin hakim olduğunu düşündüğümüz zaman başlık sizlere biraz garip gelmiş olabilir ama bu tamamıyla OPSWAT araştırma grubunun iddiaları doğrultusunda yayınlanan yeni bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Yapılan bu araştırmaya göre pazar payının %20'lik bir dilimine sahip olan Microsoft en iyi antivirüs üreticisi olarak birinci sırada yer alırken, hemen ardından .3'lük pazar payı ve gerçek zamanlı koruma özellikleriyle AVAST ikinci sırada yer almayı başarıyor.

Ayrıca dünya çapında anti-virüs koruması söz konusu olduğunda .8'lik bir paya sahip olan Microsoft Security Essentials'ın güçlü rakipleri Symantec .5 ve ESET NOD32 .8 önünde olarak en iyi ikinci seçenek olduğu iddia ediliyor.

Gösterilen rapor verilerine göre bu alanda AVAST .5'luk pazar payıyla listeyi göğüslüyor.

En iyi güvenlik ürünü için yapılan araştırma sonuçları sizlerde yine şaşkınlık yaratabilir. Microsoft Security Essentials .3'lük pazar payıyla birinci sırada yer alıyor. Hemen ardından .6'lık pazar payıyla avast! Free Antivirus ikinci sırada kendisine yer bulurken, dünyaca ünlü ESET NOD32 %6.8'lik pazar payında, Norton Antivirus %3.2'lik pazar payına sahip olarak görünüyor. Hatta öyle ilginç bir nokta var ki bu liste içerisinde Kaspersky anti-virus kendisine yer dahi bulamamış.

opswat verileri

OPSWAT'a tarafından bu veriler 16 Kasım 2011 ve 15 Kasım 2012 tarihleri arasında 6 aylık iki periyotta özellik karşılaştırmalarına göre toplanan veriler olarak açıklandı.

Bu da raporun Windows 8 gelmeden önce yapıldığı anlamına gelir ki Windows 8 satışlarıyla birlikte Microsoft'un pazar payında %1.46 lık bir artışın daha olması söz konusu.

Ayrıca sizler için hazırladığımız 2012 Ücretsiz Antivirüs Programları Karşılaştırması'na göz atabilirsiniz.

Microsoft Security Essentials Dünyanın En İyi Antivirüs Programı İçin Yapılan Yorumlar (9)

 • kaan t
  kaan t dedi ki;

  güzel hoş diyorsunuzda,peki bu virüs programları yeni çıkan virüsleride engelliyormu.mesela 2012 de üretilen virüs programı 2013 de yapılan virüsü engelliyormu?

  14 Kasım 2013 Perşembe - 04:37:35 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Anıl KOLUAÇIK
  Anıl KOLUAÇIK dedi ki;

  Bence en iyisi malwarbytes anti malware herkese öneriyorum mutlaka kullanın biraz yavaş tara ama idare etceniz bilgisayarı tertemiz yapar öneririm.MSE'ymiş Kasperki'ymiş hikaye.

  25 Eylül 2013 Çarşamba - 18:29:51 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • mersinli
  mersinli dedi ki;

  en iyisi mi yoksa en kötüsü mü görecez

  23 Şubat 2013 Cumartesi - 20:03:30 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • aLi Kazaz
  aLi Kazaz dedi ki;

  ßu sekilde ßiLqisayarınıza Sızan virus , ßirinden kactığı zaman diğerine muhakkak yarıyor. ßuda ßiLqisayarınızı korumanıza Cok daha iyi yardımcı oLuyor. taßi ßu söyLediklerim , ßütün antivürüs proğramLarı icin gecerLidir. SaygıLar..

  22 Şubat 2013 Cuma - 22:46:39 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • aLi kazaz
  aLi kazaz dedi ki;

  ßende 3 senedir Microsoft Security EssantiaLs kuLLanıyorum Ama her ne kadar cok kötü OLmasa'da.. ßir antivurus Proğramı oLarak işLevLeri yeterLi düzeyde değiL. yani kuLLanacak olan arkadasLara , yanında yardımcı ßir antivurus proğramı daha kuLLanmaLarını tavsiye ederim. ßen Su'an Microsoft security EssantiaLsLa ßeraßer Malwarebytes - Anti MaLware kuLLanıyorum.

  22 Şubat 2013 Cuma - 22:44:29 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Microsoft Security Essentials Dünyanın En İyi Antivirüs Programı İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.