Microsoft Xbox 720 Çıkış Tarihi ve Fiyat Söylentileri

xbox 720Yeni nesil oyun konsolları ne zaman çıkacak bu bir bilinmez ancak bilinen bir gerçek var oda sürekli olarak bu konsollar için ortaya atılan söylentiler. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan yeni Xbox ve Kinect projelerini hatırlayacaksınız. Sadece bir söylentiden ibaret olduğunu düşündüğümüz bu bilgilere öncelikle göz atalım.

Sızdırılan bilgilere göre yeni Xbox için tam 56 sayfalık bir doküman bulunuyor ve bunların her biri kelime kelime sızdırılmış durumda. Bu doküman da yer alan bilgilere göre muhtemel adı Xbox 720 olarak adlandırılan konsolun ayrıca yeni bir aparatı da bulunuyor. Kinect V2 ile birlikte satışa sunulacağı söylenen konsolun fiyatının ise 299 dolar olarak belirlenmesi dikkat çekiyor. Ve konsolun 2013 yılı içinde çıkacağı söyleniyordu. Bunların yanı sıra günümüz nesline fark koyacak bir yenilik niteliğinde olan Kinect gözlük projesi bulunuyor. Kinect gözlük ile konsolumuzu uzaktan kontrol edebilme şansına sahip olacağız ancak bunun nasıl kullanılacağına dair bilgiler bulunmuyor. Bunların hiçbiri gerçeği yansıtmayan bilgiler çünkü Microsoft cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı sürece çıkan bu tür haberler bir söylentiden öteye gidemeyecek. Ayrıca bu bilgilerin Microsoft’un hukuk bürosunca kaldırıldığını söylemekte fayda var.

Bu gibi durumlarda sessizliğini koruyan Microsoft sonunda konuştu. Konuştu ancak yine sır dolu bir açıklama ile akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Yapılan açıklamada bu sızdırıldığı iddia edilen bilgiler ne yalanlandı nede doğrulandı. Yalanlanmaması Microsoft’un bu gibi planlara yer verdiğini işaret ediyor. Doğrulanmaması konusunda ise zaten henüz böyle bir şey beklemek yersiz olurdu, çünkü E3 2012’de herhangi bir duyuru yapmayan Microsoft böylesi bir gelişme ile yeni konsoluna dair ilk sinyalleri vermez.

Gelelim yapılan açıklamaya, açıklamada şu kelimelere yer verildi;

“ Çıkacak olan yeni konsolumuz için sabırsızlanan müşterilerimizi görmek bizleri çok heyecanlandırıyor. Ve böylesi bir talep ile karşılaştığımız için çok memnunuz. Ancak şuan için bu durumda var olan konsolumuz Xbox 360 sahibi olmak en mantıklı olanı. Kinect teknolojisi sayesinde Xbox 360 konsolunun ömrü uzadı. Elbette ilerisi için planlarımız fikirlerimiz var ve olacak ancak şuan için paylaşabileceğimiz şeyler yok. Umarız ileride karşınıza yeni haberler ile çıkacağız. “

Yapılan açıklama bu şekilde ne bir doğrulama var nede bir yalanlama, Microsoft’un tavsiyesine uyup Xbox 360’ın nimetlerinden faydalanmaya devam etmek en mantıklısı gibi görünüyor. 

Microsoft Xbox 720 Çıkış Tarihi ve Fiyat Söylentileri İçin Yapılan Yorumlar (5)

 • adlkjaşsldfjasd
  adlkjaşsldfjasd dedi ki;

  arkadaşlar bencede 2015 de çıkacak ve microsoft şirketi bundan baya bir kar edecektir o yüzden mantıklı olarak microsoftun satışları azaldı bu aralar görüyorsunuzdur normalde 2015 de çıkarcaklardı.

  6 Mart 2013 Çarşamba - 23:23:47 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • uras
  uras dedi ki;

  xbox 720 hertürlü 2013 yazı çıkıcak

  21 Şubat 2013 Perşembe - 13:49:32 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  2013'de çıkacak olsaydı e3 2012 fuarında duyurulurdu. çünkü her yeni konsol bir sene önce çıkar. ayrıca microsoft yetkilileri xbox 360'ın ömrünü 10 yıl olarak açıkladılar. xbox 360 2005 yılında çıktığına xbox 720 2015 yılında çıkacak demektir. lütfen atıp tutmadan önce biraz araştırma yapın.

  23 Ocak 2013 Çarşamba - 20:49:53 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • asdda adsa
  asdda adsa dedi ki;

  xbox 720 yi 2014 ocak aylarında sunucağını duyurmuştu

  25 Aralık 2012 Salı - 15:57:30 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  xbox 720 çok çıkçak yalancılar

  24 Kasım 2012 Cumartesi - 17:19:54 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Microsoft Xbox 720 Çıkış Tarihi ve Fiyat Söylentileri İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.