İndiriliyor...

Otomatik başlamadıysa tekrar indirin veya alternatif seçenekleri görüntüleyin.

Tatil şıklığını tarzıyla birleştiren erkeklerin adresi

Reklamlar

Windows Live Messenger: Anlık Mesajlaşma Programı

Mesajlaşma yazılımlarının ilk sırasındaki Windows Live Messenger 2011, sosyal paylaşıma ağırlık veren yepyeni özellikleri ve değişen tasarımıyla kullanıcıların karşısında.

Windows Live Messenger Microsoft tarafından sonlandırıldı ve kullanıcıların hesapları Skype'a geçirildi. Eğer arkadaşlarınızla sohbete devam etmek istiyorsanız Skype'ı indirmeyi unutmayın.

{program=25582}

Windows Live Messenger yıllardır popülerliğini koruyan ve Microsoft mühendisleri tarafından sürekli geliştirilerek kullanıcılarının beğenisini kazanan bir anlık mesajlaşma programı. Skype birliği ile kısa bir süre sonra tamamen kullanımdan kalkacak olan program, hala en çok kullanılanlar arasında yer almakla birlikte Facebook, MySpace ve LinkeIn eşlemesiyle söz konusu hesaplara sahip olan kullanıcılarla da iletişime geçilmesi sağlanıyor.

"MSN Hesabıyla Skype Üzerinde Nasıl Oturum Açılır?" isimli yazımızla Skype arayüzüne alışmak adına ilk adımı atabilirsiniz.

Tüm dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programlarından biri olan Windows Live Messenger 2011 pek çok değişiklik içeren yeni versiyonuyla kullanıcıların karşısında. Sosyal ağlarla anlık iletilerinizi biraraya getiren Windows Live Messenger 2011 sosyal paylaşımınızı tek alandan yönetmenizi sağlayacak pek çok yeni özellik içeriyor. Facebook, MySpace ve LinkedIn sosyal ağlarıyla bağlantı kurmanızı sağlayan yeni sürüm radikal tasarım değişikliğiyle de dikkat çekici.

Windows Live Messenger 2011 HD desteğiyle videolu görüşmelerinizi tam ekranda yapmanızı sağlıyor. Bunun dışında video mesaj kaydederek arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Giderek yükselen sosyal ağ kullanımı göz önünde bulundurularak farklı ağlardaki arkadaşlarınızla tek alandan iletişim kurabileceğiniz yepyeni bir mesajlaşma yazılımı olarak karşımıza çıkan yeni sürümde, çevrimiçi videolar seyredecek, arkadaşlarınızın durumlarını sürekli takip edecek, hotmail'e gelen yeni e-postalarınızı kontrol edebileceksiniz. Yorum yazmak, fotoğraf ve beğenileri paylaşmak için sadece Windows Live Messenger kullanmanız yeterli olacak.  Paylaşımların ön planda tutulduğu Windows Live Messenger 2011 web ve mobil entegrasyonuyla tüm isteklere cevap vermeye hazır.

Önemli! Windows Live Messenger 2011 sadece Windows Vista ve 7 işletim sistemleriyle çalışmaktadır.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • _Yk_
  Windows Live Messenger 2011 için _Yk_ dedi ki;

  Haklısın abi Skype çok güzel olabilir ama MSN' de birsürü anım var.

 • Özcan KAYA
  1
  - Windows Live Messenger 2011 için Özcan KAYA dedi ki;

  iyide benım öyle bi msn adresım vardıkı şimdi onu kullanamıyorum napıcam peki ozcan@ocu.com Msn Adresiydi ve mail felanda gelmıyordu bu adrese o kadar insan yüklüydü bu adreste

  Artı Yönleri: hotmaili live, windowslive gibi olmayan adresler
 • MusTurhan
  5
  - Windows Live Messenger 2011 için dedi ki;

  Merhaba. Değerli arkadaşlarım. Microsoft'un Messenger programını kaldırıp Skype'ı biz kullanıcılara dayatmasını açıkçası kabullenemedim. Ve inanıyorum ki benim gibi yüzlerce, binlerce hatta yüz binlerce kullanıcı da bu fikirde. Ülkemize internetin girmesi ve ülkemizde yaygnlaşması 90'lı yılların sonlarında gerçekleşti ve bu yılların gençleri internete ilk girdiğinde o günün en popüler iletişim programı olan Messenger programıyla tanıştı. Benim hatırladığım en eski Messenger programı Windows 95, 97 ve 98 sürümlerinde kullanılan yeşil insan profili simgeli messenger programıydı. Daha sonra Messenger 7, 7,5 8, 8,1 ve devamı geldi. O zamanlar irc chat siteleri de yaygındı ve o sitelerde ve gerçek hayatta tanışan insanların birbirlerine ilk sordukları soru, 'MSN'en var mı' sorusu oluyordu. Ve o zamanın gençlerin hayatlarında çok önemli bir yere sahipti. O zamanlar böyle skype, facebook, twitter gibi sosyal medya ve Whatsapp gibi iletişim programları da yoktu. Dolayısıyla o dönemin gençlerinin hayatlarının ayrılmaz bir parçası olmuştur Messenger programı. Ama insanın anılarına ve hatıralarına hiç mi hiç saygısı olmayan Microsoft, malesef o dönemin gençlerinin ayrılmaz parçası olmuş Messenger söküp aldı hayatlarından ve beraberinde tüm hatıralarını da. Bunu hangi gerekçe ile yaptığıyla ilgili de herhangi bir açıklama yapmadı. Şimdi bir dönem gençliğin hayatlarının bir parçası olan hatıralarının tekrar geri verilmesini ve Messenger'ın tekrar tüm işletim sistemlerinde kullanılmasını istiyorum. Benim bu fikirlerime inanıyorum ki buradaki tüm arkadaşlar katılıyor. Bu fikirlerimi destekleyen tüm arkadaşların bu mesajımı alıp hem bütün arkadaşlarına, hem de Microsoft'a mesaj yağmuru şeklinde gönderip, Messenger'ın tekrar geri getirilmesi ve tüm işletim sistemlerinde kullanıma açılması konusunda gayret sarf etmesini rica ediyorum. İnşallah faydalı olur ve Windows Live Messenger'ı tekrar kullanmaya başlarız. Messenger desteği olmadığı için Windows Live Messenger 2012 öncesi sürümlerinde de malesef oturum açamıyoruz. İnşallah çalışmalarımız meyvesini verir. Teşekkürler.

  • Cevap yazan: alpert
   Bazen gitmesine izin vermelisin... :(
   3 Temmuz 2015 Cuma - 03:10:18 - Şikayet Et
 • derya özçimAd Soyad
  Windows Live Messenger 2011 için derya özçimAd Soyad dedi ki;

  nasıllll açılıyoooo ben yapamıyorummmm yaaaaaaa nasıl olacalak ben yaptım ama buy com olduuuuuuu,

 • uzmancavuss
  Windows Live Messenger için uzmancavuss dedi ki;

  Kardesim ben msn sifremi unuttum ve o msnyede is icin onemli bi mesaj geldi nasıl girecem bi yardımcı olurmusunuz

Windows Live Messenger için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.