PirateBrowser

PirateBrowser

0.6b
Editör Puanı: 4.5/5
4.5

1 Kullanıcı: 5/5

5
Üst menü
Vidalia arayüzü

Engelli Web Sitelerine Erişim İçin Web Tarayıcısı

Yiğit Ekim Demir Son güncelleme 4 yıl önce

Son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında sıklıkla uygulanan internet sansürleri nedeniyle sıkıntılar yaşayan kullanıcılar mevcut. Zira kullanıcıların hangi içeriklere ulaşmak istediklerine kendileri karar vermek istedikleri biliniyor ve bu sansür mekanizmalarının aşılabilmesi içib The Pirate Bay tarafından resmi olarak hazırlanan PirateBrowser web tarayıcısı ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu.

PirateBrowser aslında Firefox'un özelleştirilmiş bir versiyonu ve sıklıkla internetin derin kısımlarında dolaşmak için kullanılan Tor ile güçlendirilmiş durumda. Ancak kimlik gizleme özelliğine sahip olan Tor yerine Vidalia adlı bir versiyonu kullanan PirateBrowser, böylece pek çok özelliği kısıyor ve temel olarak sansürlerin çevresinden dolaşmayı amaçlıyor. Eğer çok daha gelişmiş proxy benzeri uygulamalar arıyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır ancak engelli web sitelerine giriş imkanı arıyorsanız PirateBrowser'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Temel olarak Firefox'u temel aldığı için kullanımında pek sıkıntı yaşamayacağınıza inandığım PirateBrowser'ın eklenti desteği ve kolay kullanımı işinizi görecektir. Sürekli olarak kullanmak yerine direkt olarak engelli sitelere erişim için kullanabileceğiniz tarayıcı özellikle destekleyici bir ürün olarak karşımızda. Önümüzdeki sürümlerinde çok daha geliştirilmesi ve internet özgürlüğüne imkan tanıması beklenen PirateBrowser'ı denemeyi unutmayın.

PirateBrowser için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
8 / 16,489
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:
The Pirate Bay

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı
 3. Firefox
  FirefoxMozilla'nın Popüler İnternet Tarayıcısı
 4. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 5. Internet Explorer 11 (Windows 7)
  Internet Explorer 11 (Windows 7)Windows 7 için Internet Explorer 11 Final Sürümü