TrueCrypt

TrueCrypt

7.2
Editör Puanı: 5/5
5

8 Kullanıcı: 3.8/5

3.8
TrueCrypt
TrueCrypt
TrueCrypt
TrueCrypt

Dosya ve Disk Şifreleme Programı

Özgür Çınardalı Son güncelleme 5 yıl önce

Açık kaynak olarak geliştirilen ve ücretsiz bir şifreleme programı olan TrueCrypt ile şifreli sanal sürücüler oluşturarak bilgilerinizin güvenliğini basit ve kolay bir yol kullanarak sağlayabilirsiniz. TrueCrypt, oluşturduğunuz şifreli sürücülere kopyaladığınız bilgileri izin gerektiren bir dosyanın içinde saklar ve bu sayede bilgilerinizi taşınabilir USB bellek ve benzer diğer aygıtlarda bile güvenle taşıyabilirsiniz.

Şifreli dosyayı başka bir sabit diske veya kaynağa kopyalayarak sürücüye atamak oldukça kolaydır. Fakat TrueCrypt dosyayı her açmak istediğinizde size belirlediğiniz şifreyi sorarak başkaları tarafından dosyaların kullanılmasını engelleyerek bilgilerinizin güvenliğini sağlar.

 • AES-256
 • Blowfish
 • CAST5
 • Serpent
 • Triple DES
 • Twofish

Yukarıdaki şifreleme tekniklerinin kullanıldığı programda sanal sürücüleri dilediğiniz gibi FAT32 veya NTFS formatında oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca gizli sürücü oluşturma ve klavye kısayollarıyla dosyayı sürücüye atama gibi özellikler de programda mevcut.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • fthclk87
  5
  - TrueCrypt 7.1a için fthclk87 dedi ki;

  Programın kullanımı çok pratik ilk oluşturduktan sonra tekrar tekrar zaman kaybettirmiyor. İndirip kurduktan sonra SETTİNGS e tıklayın altta LANGUAGE e tıklayın açılan pencereden download language pack butonuna tıklayın yönlendirildiğiniz sayfadan Türkçe dil paketini indirin. Paketin içindeki language.tr dosyasını C:\Program Files\TrueCrypt dosyasına kopyalayın. Tekrar programı açıp settings, language, türçe, ok, program türkçe oldu.
  Programı çalıştıralım birim oluştur / sonraki / sonraki / dosya seç (şifreli alanı kaydedeceği yeri soruyor masaüstü seçin sonradan taşıyabiliyorsunuz zaten kaydederken dosya adına şifreli alanımız diyelim :) ) / sonraki / sonraki / 4 yazıp gb yi seçiyoz sonraki (burada oluşturacağınız alanın büyüklünü belirleyin bizimki 4 gb boyutunda oluyor ) / parolanızı belirleyin (unutmayın hee :) sonraki / alanı 4gb den büyük seçtiyseniz bu adımda hayır diyin / sonraki / biçimlendir (bekleyin) / TAMAM. Şimdi programı açıyoz şifreli alanı programa sürükleyip bağla yı tıklıyoz şifreyi yazıp tamam diyince bilgisayarım altında C D gibi şifreli alan oluşuyo gizlemek istedimiz dosyaları atıyoz içine sonra bağlantıyı kes diyoz şifreleniyorlar. açmak için aynı yol.
  Bence başarılı bir program. Bir kez oluşturun bir alan yıllarca kullanın. Ayrıca küçük alanlar oluşturup flash bellekte taşıyın. Dosyayı masa üstünde bırakmayın taşıyın bi kenara kimse işgillenmesin .

 • Ziyaretçi
  TrueCrypt 7.1a için Ziyaretçi dedi ki;

  ohooooo 8+2 veya 4+6 numara bi program Teşekkürler :)

 • asikurtalan
  TrueCrypt 7.1a için dedi ki;

  program çok güzel ayrıca taşınabilir olmasıda daha güzel yapıyor usb bellekler için, kullanımına gelince ilk başlarda zorlansamda sonradan işi çözünce basit olduğu anlaşılıyor, c d e sürücülerine ilave olarak istediğiniz harfi sanal sürücü olarak gösterme ve kapatma yolu ile dosya ve belgelerinizi gizliyor, bu tür programlarda şifremi unuttum gibi bir kısmı olsa zaten bu işin mantığına ters unuttunmu at çöpe bilgileri bu yüzden unutmayacaksınız unutursanız sizde unutun

  Artı Yönleri: taşınabilir olması, usb belleklerde de kullanımı başarılı Eksi Yönleri: yok
 • Ziyaretçi
  TrueCrypt 7.1 için Ziyaretçi dedi ki;

  şifrelemeyi anlatabilir misiniz ilk kullanırken programın şifresi var mı girdiklerimi kabul etmiyor.

 • Ziyaretçi
  TrueCrypt 7.0a için Ziyaretçi dedi ki;

  programı kurdum fakat şifre oluşturmak istediğimde eski şifre istiyor bilen varmı eski şifreyi veya düzeltmek için gerekli bir yol

TrueCrypt için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
29 / 121,502
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1

Şifreleme Popülerleri

 1. RAR Password Cracker 4.12
  RAR Password Cracker 4.12RAR Dosyalarının Şifrelerini Kırma Programı
 2. Facebook Password Decryptor
  Facebook Password DecryptorFacebook Şifre Çözücü
 3. Advanced Archive Password Recovery
  Advanced Archive Password RecoveryArşiv Dosyaları İçin Şifre Kırıcı
 4. Folder Lock
  Folder LockDosya Klasör Kilitleme Programı
 5. Asterisk Key
  Asterisk KeyAsterisk Şifre Gösterici