Uniboard

Uniboard

4.5.3.3089
Editör Puanı: 5/5
5
Uniboard

İnteraktif Sunum Hazırlama Programı

Yeşim Halıcı Son güncelleme 7 yıl önce

Çevrimiçi servislerle desteklenen interaktif programlar giderek eski programların yerine geçmeyi başladı. Uniboard bunun en yeni ve ücretsiz örneklerinden. Sunum, tanıtım ve eğitim çalışmaları düşünülerek hazırlanan Uniboard klasik sunum hazırlama programlarından ayrılan interaktif özelliklere sahip.

Yazılımın tercih sebebi olmasını sağlayacak en önemli özelliği Tablet PC, Grafik Tablet  ve İnteraktif Beyaz Tahta'larla uyumlu olması. Yani bu cihazlardan biri üzerinden sunum yapacaklar için program benzersiz bir seçenek. Şık ve kolay bir arayüzü bulunan program, sunum sırasında kullanıcının program dışına çıkarak beklenmedik internet sürprizleriyle karşılaşmaması için pek çok uygulamayla, ihtiyaç duyulabilecek her detayı arayüzüne taşımış. Bunlar arasında bir internet tarayıcısı, online video oynatma uygulaması (Youtube, Vimeo), Google Map uygulaması, Wikipedia uygulaması, yapışkan not uygulaması gibi araçlar var. Uniboard'un kendi kütüphanesinden daha fazlasına ulaşmak mümkün. Bu uygulamalar sunum sırasında bile internet üzerinden içeriğinizi zenginleştirerek katılımcıların dikkatinin canlı kalmasını sağlayabilir.

Uniboard'u kullanmak için saatlerce karışık menüler arasında gezmenize gerek yok. Tüm araç ve özellikler kolay ulaşılabilir buton ve ikonlarla karşınıza çıkıyor. Birkaç turdan sonra yazılımın tüm özelliklerine hakim bir şekilde çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Sunumları hazırlarken PDF, PPT, JPG, GIF, PNG gibi pek çok formatta belgeyi aktarabiliyorsunuz. Kısacası başka ortamlarda hazırlanmış sunumlar Uniboard'da daha şık hale getirilerek süslenebilir. Programın şu an beta konumunda olan en yeni özelliği ise sunumunuzu canlı yayınlamak veya kaydederek daha sonra kullanmanız için düşünülmüş "podcast" özelliği. Bu özellikle siz sunumunuzu yaparken her detay arka planda sessizce video olarak kaydediliyor.

Not: Uniboard programı artık geliştirilmemektedir ve Open-Sankore adıyla açık kaynak kodlu bir şekilde yoluna devam eden programa sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Open-Sankore
Open-Sankore Sunum Hazırlama Programı

Uniboard için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
15 / 52,874
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Mnemis SA

Uygulama Popülerleri

 1. Office 2016
  Office 2016Microsoft Ofis Programı
 2. Office 2013
  Office 2013Microsoft Ofis Yazılımı
 3. Microsoft Excel Viewer
  Microsoft Excel ViewerExcel Dosyalarını Görüntüleme Programı
 4. OpenOffice
  OpenOfficeÜcretsiz Ofis Yazılım Paketi
 5. Office 365
  Office 365Microsoft Ofis Programı