1997'den İtibaren GTA Serisinin Evrimi

Günümüzden yaklaşık 20 sene önce ilk GTA oyununu bilgisayarlarımızda oynayabilmiştik. DOS platformu üzerinde çalışan ilk GTA oyunu harici 3 boyutlu ekran kartlarını da destekliyordu. 1997 yılında çıkan ilk GTA oyunundan sonra yayınlanan GTA oyunları GTA 3

Günümüzden yaklaşık 20 sene önce ilk GTA oyununu bilgisayarlarımızda oynayabilmiştik.

DOS platformu üzerinde çalışan ilk GTA oyunu harici 3 boyutlu ekran kartlarını da destekliyordu. 1997 yılında çıkan ilk GTA oyunundan sonra yayınlanan GTA oyunları GTA 3'e kadar kuşbakışı yapıyla oynanıyordu. 2001 ylında yayınlanan GTA 3 ile birlikte seri 3. boyuta geçiş yapıyordu. Bu sayede GTA serisi büyük bir değişim geçirmiş ve günümüzdeki GTA oyunlarının temeli atılmıştı.

2013 yılında ise serinin son oyunu GTA 5 eski nesil oyun konsolları PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanmıştı,. 2014'te ise oyunun PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde çalışan yeni nesil versiyonu çıkmış, 2015'in Nisan ayında ise nihayet GTA 5'in PC versiyonuyla tanışmıştık. İşte bu videoda da GTA serisinin ilk oyunundan itibaren serinin geçirdiği değişim görülebiliyor.

YORUMLAR