Age of Empires: World Domination Duyuru Videosu

Zamanının en popüler strateji oyunları arasında yer alan ve oyuncular arasında adeta bir efsane haline gelen Age of Empires, yeterli desteği alamadığı için zamanında Blizzard tarafından geliştirilen popüler bir diğer strateji oyunu olan StarCraft'ın arkas

Zamanının en popüler strateji oyunları arasında yer alan ve oyuncular arasında adeta bir efsane haline gelen Age of Empires, yeterli desteği alamadığı için zamanında Blizzard tarafından geliştirilen popüler bir diğer strateji oyunu olan StarCraft'ın arkasında kalarak unutulmaya yüz tutmuştu ki geçtiğimiz yıl içerisinde oyunun HD sürümü tekrar piyasaya sürülerek eski şahşalı günlerine dönmesi planlandı. Oyun oldukça büyük bir ilgi görse de oyunseverlere nostalji yaşatmaktan çok daha ileri gidemedi.

Microsoft, popüler oyunu Age of Empires'ı tekrar oyunseverlerle buluşturabilmek adına Japon merkezli KLab firmasıyla anlaşarak, popüler strateji oyununu mobil platformlar üzerinde geliştirme kararı aldı. Şu an geliştirme sürecinde olan Age of Empires: World Domination için geliştirici ekip KLab tarafından ilk duyuru video yayınlandı.

2014 yılının yaz aylarında Android, iOS ve Windows Phone platformları üzerinde mobil oyuncularla buluşması beklenen oyun, diğer birçok mobil strateji oyununun aksine gerçek zamanlı olarak oynanacak ve dokunmatik kontrollere sahip olacak. Bakalım Age of Empires: World Domination, mobil platformlar üzerinde kendisinden beklenen başarıyı yakalayabilecek mi? Bu sorunun cevabını bekleyerek hep birlikte göreceğiz.

Oyun için yayınlanan duyuru videosunu izleyebilir ve Age of Empires: World Domination hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümlerimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR