Akıllı Kilit Sistemleri - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler

Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şa

Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik.

Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Akıllı Kilit Sistemleri oldu. Otel, ev ve araba gibi gündelik kullanımda olan anahtar paylaşımı problemini ortadan kaldırmayı amaçlayan proje kapsamında geliştirilen sayısal kilit sayesinde NFC teknolojisine sahip olan mobil cihazlar kapı geçiş kartlarının yerini almaktadır.

Ayrıca NFC teknolojisini desteklemeyen mobil cihazlar için Bluetooth ve WiFi bağlantı alternatiflerinin de sunulduğu proje kapsamında kapı kilidinin uzaktan erişimine olanak sağlayacak kameralı yüz tanıma sistemi de geliştirilmekte.

YORUMLAR