Apple, iPhone 6 Bükülme İddialarına Böyle Cevap Verdi!

Apple özellikle sosyal medyada büyük ses getiren "iPhone 6 büküldü" iddialarına resmi bir cevap verdi. Bir grup basın temsilcisini Kaliforniya'da yer alan Cupertino test merkezine davet eden Apple yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarını nasıl test et

Apple özellikle sosyal medyada büyük ses getiren "iPhone 6 büküldü" iddialarına resmi bir cevap verdi.

Bir grup basın temsilcisini Kaliforniya'da yer alan Cupertino test merkezine davet eden Apple yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarını nasıl test ettiğini gösterdi. Özellikle bükülme için özel test düzenekleri kullanan Apple yeni telefonlarına farklı açılardan güç uygulayarak dayanıklılıklarını test ediyor.

İlk olarak telefonlar "Oturma Testi"ne tabi tutuluyor. Bu testte telefonların merkezine yukarıdan ağırlık uygulanarak yumuşak ve sert yüzeylerde dayanıklılıkları test ediliyor. İkinci test "3 Noktalı Bükülme Testi" olarak adlandırılıyor. Bu testte 3 noktadan destek alan ve bir tarafında destek olmayan iPhone'lara yukarıdan 25 kiloluk baskı uygulanıyor. Üçüncü test ise "Baskı Noktası Testi" olarak adlandırılıyor ve bu testte telefonların üzerindeki tek bir noktaya güç uygulanıyor.

Son test ise "Döndürme Testi" olarak adlandırılıyor ve bu testte telefonlar uçlarından tutularak ve bir uçları sabit kalacak şekilde döndürülüyor ve bükülüp bükülmedikleri gözleniyor.

Apple bu testlerin haricinde yeni telefonları için birçok farklı test daha yaptığını söylemekte. Bükülme ile alakalı olan bu testler kullanıcıların kafasındaki "bu telefonlar test edilmeden mi piyasaya sürülüyor?" sorularını cevaplayabilecek nitelikte.

YORUMLAR