Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Tanıtım Videosu

Apple uzun süren bekleyişin ardından iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarını kullanıcılara tanıttı. İki sürüm arasında dikkat çeken en büyük fark, Plus versiyonun 4.7 inç yerine tam 5.5 inçlik bir boyutla gelecek olması. Her iki cihazda da A8 işlemci kullan

Apple uzun süren bekleyişin ardından iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarını kullanıcılara tanıttı. İki sürüm arasında dikkat çeken en büyük fark, Plus versiyonun 4.7 inç yerine tam 5.5 inçlik bir boyutla gelecek olması. Her iki cihazda da A8 işlemci kullanılıyor ve bu işlemciler M8 hareket algılama işlemcisiyle desteklenmiş durumda. Cihazın bellek özelliklerine dair bir bilgi paylaşılmamış olsa da tahminen 2 GB'lık bir belleğin yer alacağına inanıyoruz.

32, 64 ve 128 GB'lık depolama alanına sahip olacak olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, elbette yeni uygulamalar ve daha iyi çekim yapabilen bir kamerayla birlikte gelecek. Özellikle HTC One M8'de bulunan derinlik algılama sensörünün bu cihazlarda da yer alması sayesinde çok daha kolay odaklanma işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Apple iPhone 6 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

YORUMLAR