Arabalı Korku Oyunu Geliştiriliyor!

Günümüzde birçok farklı korku oyunu çıkış yapıyor. Fakat artık korku oyunları belli bir formülün dışına çıkmamaya başladı. Elimizde el feneriyle karanlık içinde yol almaya çalıştığımız, bulmacaları çözüp tehlikelerden ve tuzaklardan kaçmaya çalıştığımız k

Günümüzde birçok farklı korku oyunu çıkış yapıyor. Fakat artık korku oyunları belli bir formülün dışına çıkmamaya başladı.

Elimizde el feneriyle karanlık içinde yol almaya çalıştığımız, bulmacaları çözüp tehlikelerden ve tuzaklardan kaçmaya çalıştığımız korku oyunları birbiri ardına piyasaya sürülüyor. Outlast gibi oyunlarla popüler olan bu korku-macera türünün sıkıcı olmaya başladığını düşünüyorsanız bu yeni korku oyunu türü hoşunuza gidebilir. Bir arabalı korku oyunu olarak tanımlanabilecek bu yeni proje gerçekçi araç kullanma dinamikleriyle ürpertici bir atmosferi ve güzel grafikleri birleştirmekte.

Şu an için resmi bir ada sahip olmayan ve Driving Survival Game olarak karşımıza çıkan bu bağımsız projede oyunculara kabus gibi bir oyun tecrübesi yaşatılması amaçlanıyor. Oyuncular araçlarına atlayarak kendilerini kovalayan araçlardan kaçmaya ve hayatlarını kurtarmaya çalışıyorlar. Oyunun dikkat çeken yönü ise fizik hesaplamalarının gerçekçiliği. Oyunca aracınızla sizi kovalayanlardan kaçarken aracınızın süspansiyonun gerçeğe uygun bir şekilde çalıştığını görebiliyorsunuz. Bu sayede yol şartlarına göre aracınız sallanıyor ve araç kontrolünüz bu şartlardan etkileniyor.

Driving Survival Game'de mekan tasarımları kötü bir rüyayı canlandıracak şekilde ıssız ve soluk renklere sahip. Bunun yanında kokpit kamerasıyla araç kullanırken dikiz aynasındaki görüntü gibi detaylar sizi atmosferin içine çekiyor. Oyunu dış kamera açılarından da oynayabiliyorsunuz. Oyun sanal gerçeklik desteği sağlanırsa ortaya sıradışı bir iş çıkabilir.

Driving Survival Game için henüz bir çıkış tarihi belirlenmiş değil. Oyun hakkındaki gelişmeleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz: 

https://forums.tigsource.com/index.php?topic=43705.0

YORUMLAR