Assassin's Creed Pirates Web Nasıl Hazırlandı?

Assassin's Creed Pirates Web'in yapım aşamasını merak ediyorsanız bu videoya göz atabilirsiniz.

Ubisoft, mobil platformlar için sunduğu popüler korsanlık oyunu Assassin’s Creed Pirates’in web tarayıcılarda oynanabilen sürümünü yayınladı. Demo olarak karşımıza çıkan dolayısıyla ücretsiz olarak oynabildiğimiz oyun Internet Explorer 11 için tasarlanmış olsa da Chrome, Firefox, Opera ve Safari tarayıcılarınlarda da sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor.

5 farklı dilde oynanabilen oyunda genç bir kaptan olan Alonzo Batilla’nın Karayip Denizi’ndeki macerasına ortak oluyoruz. Üç farklı zorluk seviye içeren oyunun amacı ise bir keşiş tarafından belirtilen koordinatları takip ederek hedef noktaya en hızlı ulaşmak. Tabii ki gerek mayın gibi engeller gerekse de hava koşulları işinizi zorlaştırıyor.

Web geliştiricilerinin oyunlarında en az kod kullanarak oyunlarına fizik, ışıklandırma, kamera açıları, metinler, efektler ve 3 boyutlu sahneler gibi etmenleri hızlıca eklemelerine imkan tanıyan açık kaynak kodlu oyun motoru Babylon.JS ile geliştirilen oyunun web sürümüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR