ASUS Memopad 7 - Teknik Özellikler

Asus MeMO Pad 7'nin teknik özelliklerine değinmeden önce fiyatından bahsetmek gerekiyor. Birkaç satıcından ortalama olarak aldığımız rakam doğrultusunda Asus MeMO Pad 7'nin değeri 399 TL civarında seyrediyor. Buradan yola çıkarak cihazın sunduğu özellikle

Asus MeMO Pad 7'nin teknik özelliklerine değinmeden önce fiyatından bahsetmek gerekiyor. Birkaç satıcından ortalama olarak aldığımız rakam doğrultusunda Asus MeMO Pad 7'nin değeri 399 TL civarında seyrediyor. Buradan yola çıkarak cihazın sunduğu özelliklerin fiyatına oranla bir hayli iyi olduğunu söylemek mümkün.

400 TL'yi aşmayan Asus MeMO Pad 7'nin kalbinde Intel imzalı Baytrail T Z3745 işlemci yatıyor. Dört çekirdekli olan bu işlemciye 1 GB kapasiteli RAM eşlik ediyor. Bu ikili günlük işlemler sırasında hiçbir sorun çıakrtmasa da üst düzey oyunları oynarken zaman zaman kasma yaratabiliyor. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta ise cihazı yoracak düzeyde bir oyun oynarken arkada herhangi bir görevin açık bırakılmaması. 

Kitkat 4.4 işletim sistemiyle birlikte gelen Asus MeMO Pad 7'nin işlemcisi 1.86 GHz'lik saat hızına sahip. Alacağınız tabletten beklediğiniz özellikler arasında günlük işlerinizi tamamlamak, maillerinizi kontrol etmek, sosyal medyada vakit geçirmek, video izlemek ve internette gezinmek var ise Asus MeMO Pad 7 beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır. Fakat üst düzey oyunlar oynamak istiyorsanız bu noktada Asus MeMO Pad 7 size zaman zaman çıkartabilir fakat aşırıya kaçmayacağından da eminim. 

YORUMLAR