Asus Zenfone Zoom S İnceleme (Gözünün Akını Gören Kamera!)

Asus Zenfone Zoom S İnceleme videosu ile sizlere Asus'un muhteşem pil gücü ve kamera özellikleri bulunan akıllı telefonunu tanıttık. Video içerisinde Asus Zenfone Zoom S özellikleri, fiyatı ve daha pek çok bilgiye ulaşacaksınız. Asus Zenfone Zoom S’in ön

Asus Zenfone Zoom S İnceleme videosu ile sizlere Asus'un muhteşem pil gücü ve kamera özellikleri bulunan akıllı telefonunu tanıttık. Video içerisinde Asus Zenfone Zoom S özellikleri, fiyatı ve daha pek çok bilgiye ulaşacaksınız.

Asus Zenfone Zoom S’in ön tarafında ilk olarak devasa ekran, altta android tuşları, üstte ön kamera çeşitli sensörler ve ahize, sol tarafında sim ve sdkart çekmecesi, sağ tarafında ses ve güç düğmeleri, altında usb type c girişi, mikrofon, kulaklık çıkışı ve hoparlör, üst kısmında ikinci mikrofon, arka kısımda ise kameralar, çift ton flaş, odaklama sensörleri ve parmak izi okuyucu yer alıyor. Kasa tek parça bir yapıda ve alüminyumdan yapılmış.

Son olarak boyutlara da bakacak olursak 154,3mm boya, 77mm genişliğe 7,9mm kalınlığa ve 170 gram ağırlığa sahip. Telefonu alabileceğiniz tek renk seçeneği var, o da elimizdeki koyu gri.

Asus Zenfone Zoom S Teknik Özellikleri

Zoom S’de işlemci olarak Snapdragon 625 kullanılmış. bu işlemci 2ghz hızında sekiz çekirdeğe sahip. Gpu olarak Adreno 506 kullanılan Zoom S’in rami ise 4gb. Telefonda pil olarak 5000mah’lik değiştirilemeyen bir batarya görev yapıyor. Pilin hızlı şarj olma özelliğine sahip olduğunu ve kolay kolay bitmediğinin altını çizelim. Cihaz kutudan Android 6.0.1 ile çıksa da Android 7.1.1 güncellemesi gelmiş durumda. Asus’u buradan tebrik ediyoruz.

Asus Zenfone Zoom S’te ekran olarak super amoled panel kullanılıyor. Bu ekran 5.5” büyüklükte, 1080p çözünürlüğe ve 401ppi piksel yoğunluğuna sahip. Görüntü canlılığı ve parlaklık amoled panel sayesinde üst düzey performans sergiliyor. Ekranı çizilmelere karşı Gorilla Glass 5 koruyor.

Zoom S, 4gb ram ve 32/64/128gb hafıza seçenekleriyle geliyor. Ayrıca SD kart desteği de var. Bu sayede bol bol fotoğraf ve video çekebileceksiniz.

Asus Zenfone Zoom S Kamera Özellikleri

Zoom S’in kamerasında oldukça ileri teknolojiler kullanılmış. Arkada 12mp - f1.7 - 25mm ve 12mp - 59mm değerlerinde çift kamera yeralıyor. Bu kameralarda Sony imx 362 sensörü kullanılmış. Geçtiğimiz yıllarda HTC’nin M7 kamerası ile yaptığını hatırlayanlar olacaktır. Asus Zenfone Zoom S ile büyük piksel, çok ışık stratejisini kullanmış. Bu sayede gece çekimlerinde sonuçlar efsane. Hem optik hem de dijital titreşim engelleme ile zoomlu fotoğraflar ve videolarda titreme yaşamayacaksınız. Yüksek güçlü kamera yüksek güçlü odaklama olmadan işe yaramazdı. Asus bunu önceden aşina olduğumuz lazer odaklama ile çözmüş. Zoom S video çekerken bile anlık odaklama yapabiliyor. Bu arada video çözünürlüğünde üst sınırınız 4K.

Ön kamerada 13mplik f2 diyaframında kamera kullanılmış. Yüksek hassasiyetli sensör burada da yer alıyor.

Asus Zenfone Zoom S Fiziki Özellikleri

Asus Zenfone Zoom S’de 5000mAh’lik pili ile bu telefonlardan biri. ilk şarjımızı %0’dan yaptık. Yaklaşık 4 saat sürdü. İlk şarj sırasında performans testlerimizi de gerçekleştirdik. Yaklaşık 2,5 günde şarjı bitirdik. Sonraki şarjlarda normal kullanıma devam ettik ve her seferinde yaklaşık 3 günü tamamladık. Güne %30 şarjla başlamanıza rağmen akşam hala şarjınızın olması inanılmaz bir mutluluk. Telefonun şarj aletini unutmayacağınız bir yere koymanız önemli.

Asus Zenfone Zoom S Fiyatı

Asus Zenfone Zoom S gerçekten yetenekli bir telefon. Bu saydığımız özellikler dışında FM Radyo ve 5 mıknatıslı hoparlör gibi daha bir çok özelliği barındırıyor. Fotoğraf ve batarya performansı ile çoğu telefonun arasından kolaylıkla ayrılmayı başarıyor. Buradan Asus’a sesleniyoruz, “Çok doğru yoldasın! Aynen devam”

Şimdi de geldik bu videonun en güzel yerine. Asus Zenfone Zoom S’e sahip olmak için vermeniz gereken tutar tamı tamına 2500TL.

YORUMLAR