Bill Gates'ten Zuckerberg'in Buzlu Su Şovuna Cevap Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir yardım kampanyası dahilinde başından aşağı bir kova dolusu buzlu su boşaltmıştı. Bir yarışma şeklinde olan bu kampanyaya katılan yarışmacılar başlarından a

Geçtiğimiz günlerde Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir yardım kampanyası dahilinde başından aşağı bir kova dolusu buzlu su boşaltmıştı. Bir yarışma şeklinde olan bu kampanyaya katılan yarışmacılar başlarından aşağı bir kova buzlu su döktükten sonra 3 kişiyi daha yarşmaya davet ediyordu. Zuckerberg kendi üzerine düşeni yaptıktan sonra Microsoft'un ve Windows işletim sisteminin babası Bill Gates'i aynı mücadeleye katılmaya davet etmişti.

İşte bu çağrıya Bill Gates'ten yanıt geldi ve yazılım dünyasının efsane ismi Gates adeta "O iş öyle yapılmaz, böyle yapılır" dercesine Mark Zuckerberg'e dersini verdi. Mücadeleyi kendi yöntemiyle tamamlayan Gates kendi buzlu su dökme düzeneğini tasarlıyor ve stil sahibi bir şekilde buzlu suyu başından aşağı boşaltıyor.

Gates'in kendi sahibi olduğu hayır kurumu aracılığıyla farklı hastalıklar için hayır yaptığı biliniyor. Gates ayrıca yolsullara da yardım eden hayırsever bir insan.

YORUMLAR